Türkiye’ye bir önemli yatırım daha

12 Kasım 2012 Pazartesi

Calvin Klein, Giorgio Armani, Estee Lauder, Givenchy gibi markaların ürünlerini geliştiren ABD'deki International Flavors and Fragrances (IFF) Türkiye'deki yatırımını artırma kararı aldı

turkiyeye-bir-onemli-yatirim-daha

Dünyanın en büyük aroma ve esans üreticilerinden IFF, 50 milyon dolarlık yatırımla Gebze'ye ikinci bir üretim tesisi ve Ar-Ge merkezi kuracak. IFF Başkanı ve CEO'su Doug Tough, "Bu yatırım, yükselen pazarlara olan uzun vadeli taahhüdümüzün göstergesi" dedi.

IFF Türkiye Genel Müdürü Tolga Tanrıöver de, Avrupa, Afrika ve Ortadoğu'da mevcut ve gelişen potansiyel pazarlara odaklanacak yeni tesisin, şirketin üretim tesisini 18 bin metrekarelik büyüklüğe çıkartacağını belirtti.

Yatırımın ilk fazının 2013'ün 2’nci çeyreğinde tamamlanacağını aktaran Başbakanlık Yatırım Ajansı Başkanı İlker Aycı da, "Bu yatırım getireceği katma değerler açısından da önemli. Ürün geliştirme ve uygulama, duyusal analiz ve yüksek düzeyde teknik pozisyonlar için yeni ekipler yerleştirilerek, verilen eğitimler ve aktarılan know-how ile yeni yetenek kazanımları mevcut olacak" dedi.

Kaynak: SabahGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri