“Türkiye’ye hayranlık artıyor”

15 Ocak 2013 Salı

Coca - Cola CEO’su Muhtar Kent, uluslararası arenada Türkiye’ye karşı saygı ve hayranlığın artığını söyledi

turkiyeye-hayranlik-artiyor

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na (YTB) bağlı olarak 2013’te aktif olarak faaliyet gösterecek Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu (YVDK) onur üyesi olarak Coca-Cola CEO’su Muhtar Kent seçildi.

Kent, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Kişi başına gelir 10 bin doları aştı, toplam üretim 800 milyar doları buldu. Türkiye ekonomisi, 1 trilyon dolara doğru ilerliyor. Türkiye, uluslararası arenada hak ettiği yeri alıyor. Her gittiğim ve dolaştığım yerde Türkiye’ye karşı saygı ve hayranlığın artığını büyük bir sevinç ile izliyorum.”

YVDK’nın önemini vurgulayan Kent, kendisine verilen görevin onurlu ve şerefli bir görev olduğunu belirtti. Kent, “Sürdürülebilir bir diaspora stratejisi ile Türk diasporasının dünyadaki en etkin diasporalardan biri olması yolunda yapılacak çalışmalara gereken önemi vermemiz lazım” dedi.

Kaynak: Milliyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri