Turkmall Anadolu yatırımlarına devam ediyor

09 Mayıs 2014 Cuma

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketlerinden Turkmall 2014 yılında Anadolu’nun 5 ayrı kentinde toplam 210 milyon euro yatırım değerine sahip 5 alışveriş merkezinin açılışını gerçekleştiriyor

turkmall-anadolu-yatirimlarina-devam-ediyor

Son yıllarda alışveriş merkezi yatırımlarını Anadolu şehirlerine kaydıran Turkmall, 2014 hedefleri arasında yer alan Novada Tokat Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni 30 Nisan tarihinde sonunda açtı. Tokat’ın ardından Akhisar,  Konya ve Edremit’te Novada markasıyla Çanakkale’de ise Troy Park ismiyle birer alışveriş merkezi daha hayata geçirecek olan Turkmall’un önümüzdeki 2014 yılı yatırımlarının toplamı 210 milyon euro.

1992’den bu yana 6 milyon metrekare inşaat alanı ve 3 milyon metrekare kiralanabilir alana sahip 80’den fazla alışveriş merkezi geliştiren ve 50’den fazla alışveriş merkezini tamamlayan Turkmall, Anadolu’nun yalnız büyük kentlerinde değil, nüfusu 150-200 bine ulaşan gelişmiş ilçelerde de yatırım yapıyor.

30 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip 60 milyon euro değerindeki Novada Tokat’ı geçtiğimiz günlerde hizmete açan Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu 2014 yılı programlarını şöyle açıklıyor, “Önümüzdeki dönem yatırımlar daha çok alışveriş merkezi bulunmayan Anadolu şehirlerine kayacak. Sadece iller değil, büyük ve gelişmiş ilçelerde de yatırımlar hızlanacak. 150-200 bin nüfuslu il ya da ilçeler, alışveriş merkezi yatırımcıları ve geliştiricileri açısından potansiyel bölgeler olarak değerlendirilecek. Bu bölgelerde doğru fizibilite ve doğru proje hazırlandığında yatırım riskinin oldukça düşük olduğunu söyleyebilirim.”

Büyük kentlerin aksine Anadolu’nun pek çok kentinde AVM’lerin önemli bir sosyal ve kültürel ihtiyaca cevap verdiğini söyleyen Eyüboğlu, “30 Nisan tarihinde Tokat’ın ilk AVM’sinin açılışını gerçekleştirdik. 2014 yılında açmayı planladığımız ilk Novada projesini hayata geçirirken aynı zamanda ilk haftada son derece isabetli bir yatırım yaptığımızı da gördük. Sadece Tokat değil çevre illerin de yoğun ilgi gösterdiği Novada Tokat şehir nüfusunun tamamını açılış haftasında ağırladı. İlk 6 günde yaklaşık 360 bin ziyaretçi Novada Tokat’ı gezdi” diyor.

Anadolu’ya 2 milyar Euro’luk yatırım
Turkmall’un yatırımları arasında Anadolu kentlerinin önemli bir yer tuttuğunu söyleyen Eyüboğlu bugüne kadar yaptıkları 5 milyar Euro’luk AVM yatırımının 2 milyar Euro’sunu Anadolu kentlerine yaptıklarını ve Anadolu kentlerine yatırımı sürdüreceklerini söylüyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri