Üçge Alışveriş Hayattır Karikatür Sergisi açıldı

14 Kasım 2012 Çarşamba

Üçge tarafından düzenlenen Alışveriş Hayattır temalı Karikatür Sergisi’nin açılış kokteyli Bursa Tayyare Kültür Merkezi, Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi’nde geniş katılımla gerçekleşti. Sergi, 17 Kasım tarihine kadar ziyaret edilebilecek

ucge-alisveris-hayattir-karikatur-sergisi-acildi

Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren Üçge Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras, Üçge 2’nci Uluslararası Karikatür Yarışması hakkında bilgi verirken, sanata katkılarının artarak devam ettiğini belirtti. Aras karikatürün mizahı da kullanarak güçlü bir ifade alanı yarattığını belirterek toplum için önemine de dikkat çekti.

Anadolu Karikatürcüler Derneği Başkanı Ahmet Aykanat da Üçge’ye verdiği destekten ötürü teşekkür ederken, uluslararası birçok başarılı karikatürün eserleriyle sergide yer aldığını belirtti ve meraklıları sergiye davet etti.

Etkinlikte söz alan Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Ahmet Şinasi İşler, mizahın günümüzde çok daha fazla önem kazandığını belirterek, üsluplu eleştiri için en güzel alanlardan birisinin karikatür olduğunu belirtti. İşler değer kazandığı ilk andan bu yana sanatın her zaman destekle büyüdüğünü belirterek Üçge’ye katkıları için teşekkürlerini sundu.

Açılış konuşmalarının törenle açılan sergi, 17 Kasım tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Alışveriş Hayattır
Dinamizmin hiç bitmediği en renkli sektörlerin başında gelen perakendenin 36 yıllık çözüm ortağı Üçge, sanata verdiği desteği sürdürmeye devam ediyor. 52 ülkeden 289 karikatüristin toplam 707 karikatürle katıldığı Üçge 2’nci Uluslararası Karikatür Yarışması’ndaki eserlerden oluşan karikatür sergisi, 12- 17 Kasım günleri arasında Bursa Tayyare Kültür Merkezi, Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Bir hafta karikatür meraklılarını ağırlayacak olan sergide farklı kültürlerde ortak dil olan alışverişin en güzel yorumları sergilenecek. Dünyanın dört bir yanından karikatüristlerin eserlerinin buluştuğu sergi katılımcıları adeta dünya turuna çıkartacak.

Üçge 2’nci Uluslararası Karikatür Yarışması hakkında
Mağaza ekipmanları ve depo raf sistemleri alanında faaliyet gösteren Üçge’nin Anadolu Karikatürcüler Derneği desteğiyle düzenlediği ‘Alışveriş Hayattır’ konulu “Üçge 2’nci Uluslararası Karikatür Yarışması”na 52 ülkeden 289 karikatürist toplam 707 eserle başvurdu.

Organizasyonda 156 karikatür finale kaldı. Jüri üyelerinin titiz çalışmaları ve seçme sürecinin ardından birinci Çek Cumhuriyeti’nden Karikatürist Pavel Matuşka, ikinci Ukrayna’dan Karikatürist Viladimir Kazanevsky, üçüncü Hırvatistan’dan Karikatürist Nikole Listes oldu.

Organizasyonda ayrıca Türkiye’den Hamza Akın ve Muammer Kotbaş ile Sırbistan’dan Milenko Kosonovic mansiyon aldı. Yarışmada Anadolu Karikatürcüler Derneği Özel Ödülü de Hicabi Demirci’nin oldu.

Yarışmanın sonuçları ve dereceye giren karikatürler, http://www.ucge.com/karikaturyarismasi/index.php. sitesinden görülebilecek.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri