Üçge, ‘İSO ikinci 500 listesi’nde

03 Ekim 2012 Çarşamba

Üçge Mağaza Ekipmanları, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan ve Türkiye’nin ekonomi karnesi olan ‘Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2011 Yılı Listesi’nde 472’nci sırada yer aldı

ucge-iso-ikinci-500-listesinde

Üçge Mağaza Ekipmanları, 2011 yılı verileri değerlendirilerek hazırlanan İSO ikinci 500 listesinde 472’nci sırada yer aldı. Kendi sektöründe listeye giren tek firma olan Üçge, dış ticaret firmasıyla gerçekleştirdiği ihracat ve yarattığı istihdamla da katma değer yaratmaya devam etti.

Birçok projenin hayata geçirildiği 2011 yılını başarıyla tamamlayan Üçge, 2012 yılında da çıtasını yükselterek yılı hedeflenenin üzerinde tamamlamayı planlıyor. Konuyla ilgili değerlendirme yapan Üçge Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi ve Üçge Mağaza Ekipmanları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayri Tuncer, listede yer almanın mutluluk verici olduğunu, önümüzdeki yıllarda artan yurt içi projelerle listede daha da üst sıralarda yer alacaklarını belirtti.

Üçge’nin faaliyet alanlarıyla ilgili bilgi de veren Tuncer, şunları söyledi: “Üçge Grup, mağaza ekipmanları ve depo raf sistemleri üreticisi olarak perakende sektörüne 36 yıldır hizmet veriyor. Yüzde 100 yerli üretim yapan Üçge, 36 yıllık tecrübesi ve esnek üretim anlayışı ile perakende devlerinin çözüm ortağı olarak sektörün çınarı konumuna geldi.”

Üçge’nin hipermarket, yapı market, elektronik market, discount market, butik mağaza, departman store, eczane, zücaciye ve sanayinin diğer farklı kollarındaki pek çok satış alanı için mağaza ekipmanları ve depo raf sistemleri ürettiğini hatırlatan Tuncer, “Bursa’da kurulu 5 ayrı fabrikasında 80 bin metrekare üretim alanı bulunan Üçge, dünyanın 67 ülkesine ihracat yapıyor. 15 bölge temsilciliği, 40 distribütörü olan firma, 700 çalışanı ile hizmet veriyor. Ana faaliyet alanı mağaza ekipmanları ile depo ve raf sistemleri olan Üçge’nin bünyesinde 8 firması bulunuyor” dedi.

“Karların erimesi dikkat çekici”
Genel olarak listeyi de değerlendiren Tuncer, İSO’nun 2011 Yılı Raporu’nun karların eridiğini göstermesinin dikkat çekici olduğunu belirtti. Tuncer, Avrupa’daki durgunluğa ve düşen kar oranlarına rağmen, büyümenin devam edeceğini, perakende sektörünün de hedefleri yakalayarak yükseleceğini söyledi.

Üçge olarak perakende sektöründeki canlanmayla büyümeye devam ettiklerini, durmadan yapılan yatırımların da sonuçlarını aldıklarını ifade eden Tuncer, Avrupa’nın en büyük entegre tesisine sahip olduklarını söyledi. İSO birinci ve ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu kapsamında yer alan bin kuruluş 2011 yılında Türkiye GSYİH’nin yüzde 9,9’unu oluşturdu.

36 yıllık çınar: Üçge
Üçge, bünyesinde yer alan Üçge Mağaza Ekipmanları, Üçge DRS,  Üçge Elektronik, Üçge Gayrimenkul Yatırımları, Üçge Dış Ticaret, Üçge Teknoloji Geliştirme Merkezi, Perakende Bilgi Evi ile uluslararası düzeyde 1 numara olma hedefiyle ilerliyor.

Üçge Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Üçge Mağaza Ekipmanları, dünya devlerinin de aralarında bulunduğu bütün satış noktaları için mağaza ekipmanları üretiyor. Üçge DRS, ‘AS/RS Palet’ uygulaması ve lojistik dünyasına sunduğu ‘Yenilikçi Depolama Çözümleri’ ile sektörde bir adım öne geçiyor.

Üçge Elektronik, başta barkodlu sistem terazileri olmak üzere, dilimleme ve et işleme makineleri, etiketleyicilerin yanı sıra perakende sektörüne anahtar teslim projeler sunuyor. Üçge Elektronik müşterilerine POS cihazları, UPS, barkod yazıcı/okuyucuları, el terminalleri ile bilgisayar ekipmanlarının satış, kurulum ve satış sonrası servis de sağlıyor.

Üçge Şirketler Grubu’nun bünyesinde yer alan bir başka firma olan Eurometall, www.eurometall.com.tr adresinden perakendeye yönelik A'dan Z'ye çok geniş bir ürün gamı sunuyor.

Sektörün eğitim ve bilgi merkezi olan Perakende Bilgi Evi ise Market, Mağaza ve Lojistik dergileri ve sektörün nabzını tuttuğu www.perakende.org, www.lojisturk.net haber portallarının yanı sıra, sektöre yönelik eğitim ve danışmanlık organizasyonları ile perakende sektörüne rehberlik yapıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri