Üçge’den sosyal sorumluluk projeleri

09 Ocak 2013 Çarşamba

Üçge, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında eğitimden sanata kadar birçok alanda projeler üretiyor. Üçge Halkla İlişkiler Yönetmeni Sevgi Yalçın, Üçge’nin yıl boyunca destek olduğu alanlarla ilgili bilgi verdi

ucgeden-sosyal-sorumluluk-projeleri

Okullara ihtiyaçlarına göre kimi zaman malzeme tedariği kimi zaman da eğitim ve konferans gibi etkinliklerle destek sağladıklarını ifade eden Üçge Halkla İlişkiler Yönetmeni Sevgi Yalçın, Üçge’nin eğitime desteğini bu yıl da farklı platformlarda sürdürmeye devam ettiğini belirtti.

2012 yılında farklı bir çalışma olarak Bursa Lütfi Banuşoğlu İlk Öğretim Okulu’nun veliler için başlattığı okuma yazma seferberliğine Üçge’nin destek olduğunun bilgisini veren Yalçın, “Veliler için okuma yazma seferberliği başlatılan Lütfi Banuşoğlu İlk Öğretim Okulu’na Üçge ve İzgören Akademi tarafından destek ziyareti gerçekleştirildi. İzgören Akademi Gönüllü Eğitmeni Özlem Erbaşlar bir sunum yaparak, eğitimin önemini anlattı. Sunum sonrasında kursa başlayan velilere Üçge tarafından çam fidanı ve Ahmet Şerif İzgören’in bir kitabı hediye edildi. Yine geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Nilüfer İş Okulu’na malzeme desteğimizi sürdürmeye devam ettik. Zihinsel engelli gençlerimiz için eğitim imkanı sağlayan bu okulumuza istihdam desteği de sağlıyoruz” dedi.

Üçge’nin diğer sosyal sorumluluk projeleri hakkında da bilgi veren Yalçın şunları söyledi: “Bunun yanı sıra bu yıl içinde Üçge bünyesinde yapılan birçok aktivitede çam fidanı dağıtılırken, Çevkor’un fidan kampanyasına da destek verildi. Çevreye ve eğitime olduğu kadar sanata verilen destek de bizim için çok önemli. Bu yıl ‘Alışveriş Hayattır’ temasıyla ikincisini düzenlediğimiz Üçge Uluslararası Karikatür yarışması ile dünyanın dört bir yanından katılım gösteren karikatüristler için de farklı bir platform yaratıyoruz.”

Yalçın, 2012 yılı sonunda LÖSEV ile de işbirliğine başlangıç yaptıklarını ve bu kapsamda Üçge’nin organize ettiği ve katılım gösterdiği organizasyonlarda LÖSEV’e destek için çalışmalar yapacaklarını ifade etti. 2013 yılı itibarıyla kurumsal sosyal sorumluluk adına firma ve firma çalışanları olarak farklı alanlarda da daha pek çok proje planladıklarını söyledi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri