Ülker, DiaSA şifrelerini verdi

29 Nisan 2013 Pazartesi

DiaSA’yı bünyesine katan Ülker’in şemsiye kuruluşu olan Yıldız Holding’in Başkanı Murat Ülker, DiaSA’da neler yapacaklarını anlattı

ulker-diasa-sifrelerini-verdi

Ülker markalarını çatısı altında bulunduran Yıldız Holding Başkanı Murat Ülker, DiaSA’yı aldıktan sonra neler yapacaklarını anlattı. Gazeteciler, Ülker’e ilk olarak “Ben müşterilerime rakip olmam” sözünü hatırlattı. Murat Ülker de konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Babam rahmetli Sabri Ülker, ‘Müşterilerine rakip olma’ diyordu. Ben de onun sözünü aktarmıştım. Ben bakkal dükkânı açmıyorum. Yani, yine sözüm söz. Satışa çıkan market zincirini bünyemize katıyoruz. Bu alanda bakkallarla bağlantılı en önemli işimiz Bizim Toptan. Orada da bakkallara toptan satış yapıyoruz.”

Teklif bizden gitmedi DiaSA’dan geldi
İlk teklifin kendilerine DiaSA yönetiminden yöneldiğini belirten Ülker şöyle devam etti: “DiaSA yönetimi, ‘Bizi alın’ diye geldi. Biz de şartımızı koyarak masaya oturduk. Kendilerine, ‘Bizimle iş bitene kadar başkalarıyla görüşmeyin” dedik. Yani münhasırlık istedik. Masaya oturduktan sonra DiaSA’yı devralma konusunda anlaşmaya imza attık. Şimdi başta Rekabet Kurulu izinleri olmak üzere işlemlerin bitmesini bekleyeceğiz. Birkaç ay içinde bu işlemlerin biteceğini düşünüyoruz.” Murat Ülker’e bin 200 Dia mağazasının Şok bünyesine katılıp katılmayacağı ilgili, “Dia’nın patronu Şok oldu. Şok Marketler’in Yönetim Kurulu Başkanlığını Cengiz Solakoğlu yürütüyor. Koç Holding’in eski üst düzey yöneticilerinden olan Cengiz Bey, Ülker’de de bağımsız üyemiz. O bizi yönlendirecek. Ancak, ilk planımız Dia’yı da ayrı marka olarak sürdürmek. Dia markasını kullanma hakkını da aldık. En azından devirden sonra 6 ay kadar ayrı marka olarak sürdüreceğiz. Başarılı olup olmadığını göreceğiz. Sonra karar vereceğiz. Eğer, Şok ve Dia ayrı markalar halinde başarılı şekilde yoluna devam edebilirse, o yönde ilerleriz.”

İçki de sigara da satılmasını istemiyorum
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şok Marketler’ini devraldıktan sonra alkollü içki satışı yapmadıklarını Dia’da da aynı uygulamayı sürdüreceklerini söyledi. Ülker, “DiaSA’nın İspanyol yöneticisi bizim genel tavrımızı sanırım biliyordu. Ya da soruşturup öğrendi. İmza aşamasına yaklaştığımızı gördüğü andan itibaren alkollü içki alımını kesmiş. DiaSA’nın İspanyol yöneticisi, mağazalardaki alkollü içki stoğunun birkaç aylık devir işlemleri sırasında bitmesini hedeflemiş olmalı. Biz devralana kadar da stokları tükenir sanıyorum. Sağlığa zararlı ürünleri pazarlamak istemiyoruz. Ben de arada puro içiyorum ama yapabilsem marketlerimizde sigara da satılmasını istemem. Ancak, şimdilik öyle bir karar veremiyoruz.”

Kaynak: Milliyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri