Ünlü marka Türkiye pazarına girdi

25 Şubat 2013 Pazartesi

Kraliçe Elizabeth’ten, Hollywood yıldızlarına kadar pek çok ünlü simanın kullandığı oje markası Essie, L’Oreal ile Türkiye pazarına girdi

unlu-marka-turkiye-pazarina-girdi

Kraliçe Elizabeth’in kuaförü 1989 yılında Essie markalı ojelerinin sahibi Essie Weingarten’e bir mektup yollayarak, Mademoiselle adını taşıyan ojesinden istemiş. 2011 yılında İngiltere Prensesi Kate Middleton da düğün gününde tırnaklarına aynı markanın ‘allure’ adlı ojesini sürmüş.

Kraliyet ailesi mensuplarından Hollywood yıldızlarına kadar pek çok ünlü simanın kullandığı oje markası Essie şimdi L’Oreal ile Türkiye pazarına girdi. L’Oreal Türkiye Pazarlama Direktörü Beyza Kapu, Essie’nin kendilerini çok heyecanlandıran bir marka olduğunu söyleyerek, “Kadınların kendilerini renklerle ifade etmesini sağlayan Essie, koleksiyonlarında yer alan ojelerin isimleriyle de dikkat çekiyor” dedi.

Essie Weingarten tarafından konulan isimlerle her rengin bir öyküyü anlattığını ifade eden Kapu, şu bilgileri verdi: “Essie, Hindistan’da bir markette gördüğü safranın sarısını, bir balerinin giydiği patiğin pembesini, Turks ve Caicos Adaları’nın denizinin turkuazını ojelerine taşımış.”

2010’da L’Oreal aldı
Kapu, “Üç yaşından bu yana renklerle ilgilenen Essi kendisini, ‘renk bağımlısı’ olarak tanımlıyor. Essi’ninki bir başarı öyküsü. Şu anda 250 renklik bir palete ulaşan markasını 2010 yılında L’Oreal satın aldı” diye konuştu.

Geniş bir renk paletine sahip olan Essie’nin ilk aşamada 90 farklı renk seçeneğini Türkiye pazarına sunduklarını belirten Beyza Kapu, “Ürün yelpazesinde renkli ojelerin yanında bakım ürünleri de var. 1981 yılında kurulan markanın ürünleri şu anda 101 ülkede satışa sunuluyor” dedi.

“Özel tasarımlı şişe ve fırçaya sahip”
Essie Türkiye Ürün Müdürü Esra Aydın ise, Essie’nin dinamik ve eğlenceli yapısını hiçbir zaman kaybetmeyen bir marka olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Essie ojeleri tek seferde kolay uygulama sağlayan özel fırçaya sahip. Ayrıca formülü iki yıl dayanıklı tutabilen özel şişe tasarımı var. Essie ojelerinin içeriğinde sağlığa zararlı kimyasallar arasında yer alan Formuldehit, DPB ve Tuline de bulunmuyor.”

“Türkiye’ye özel renk için davet ettik”
Essie Weingarten’i özel bir renk tasarlayabilmesi için Türkiye’ye davet ettiklerini de anlatan Beyza Kapu, şöyle devam etti: “L’Oreal 100 yılı aşkın bir süredir kendisini güzelliğe adamış durumda. L’Oreal’in global etiği kapsamında güzellik evrensel bir dil. Bu sebeple dünyanın her yerindeki kadınlara kalite, etki ve güvenlik bakımından en gelişmiş kozmetik inovasyonları sunmayı görev edinmiş durumdayız. Bu anlamda Essie de bizim için çok önemli bir marka. Çünkü markanın kurucusu ve kreatif direktörü Essie Weingarten’in de dediği gibi tırnaklarımız sahip olduğumuz en iyi aksesuarlarımız ve onları trend bir görünüme kavuşmak artık çok kolay” dedi.

Kaynak: Eylem Türk / MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri