Ünlü spor giyim markası satıldı

30 Ekim 2012 Salı

Dünyaca ünlü spor giyim firması Nike, alt markası Umbro'nun Iconix Brand Group'a 225 milyon dolara satıldığını duyurdu

unlu-spor-giyim-markasi-satildi

Dünyanın en önde gelen spor ürünleri üreticisi Nike, Umbro alt markasının Iconix Brand Group şirketine 225 milyon dolar karşılığında satışı için nihai bir anlaşmaya varıldığını duyurdu. Satış işleminin 2012 yılı sonu itibarıyla tamamlanması bekleniyor.

Nike, 31 Mayıs’ta Nike, Jordan, Converse ve Hurley markalarında büyümeyi desteklemeye daha iyi odaklanmak için Umbro ve Cole Haan'ı elden çıkarmayı düşündüğünü açıklamıştı.

Nike CEO'su Mark Parker, "Herhangi bir markayı elden çıkarmak zor bir karardır ancak bu eylem büyüme potansiyeli en yüksek olan imkanlarımıza odaklanmamızı sağlayacaktır" dedi ve şöyle devam etti: "Umbro büyük bir mirasa sahiptir ancak sonuçta kategori stratejimiz geliştikçe Nike Football'un hem sahada hem de saha dışında futbolcuların gereksinimlerini karşılayabileceğine inanıyoruz."

“Otantik bir futbol markası”
Iconix Brand Group İcra Kurulu Başkanı Neil Cole ise "Umbro, küresel ve sadık bir tüketici kitlesine sahip gerçek ve otantik bir futbol markasıdır ve biz bu markayı simgesel marka portföyümüze eklemekten büyük heyecan duyuyoruz" dedi.

Cole, "Umbro, 100'ün üzerinde ülkede 30'un üzerinde lisansa ve takipçilere sahip heyecan verici bir satın alma. Uluslararası ortaklarımızla birlikte çalışarak Umbro'nun zengin mirasını korumak ve daha da genişletmek için sabırsızlanıyoruz" diye konuştu.

Nike iştirakleri
Tamamına sahip olunan Nike iştirakleri arasında; lüks ayakkabı, el çantası, aksesuar ve mont tasarlayan, pazarlayan ve dağıtımını yapan Cole Haan, spor ayakkabısı, kıyafeti ve aksesuarları tasarlayan, pazarlayan ve dağıtımını yapan Converse ve aksiyon sporları ve gençler için yaşam tarzı ayakkabısı, kıyafeti ve aksesuarları tasarlayan, pazarlayan ve dağıtımını yapan Hurley International LLC bulunuyor.

Kaynak: NtvmsnbcGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri