Üstü açılıp kapanan AVM’ye 325 milyon dolarlık yatırım

16 Mayıs 2013 Perşembe

Kavuklar Grup, Türkiye’nin üstü açılıp kapanabilen ilk AVM’si Point Bornova’yı 2015 yılında tamamlayacak

ustu-acilip-kapanan-avmye-325-milyon-dolarlik-yatirim

Ege Bölgesi’ndeki yatırımlarıyla dikkat çeken Kavuklar Grup, İzmir’e Türkiye’nin üstü açılıp kapanabilen ilk alışveriş merkezini yapıyor. Point Bornova Alışveriş ve Yaşam Merkezi, İzmir’in en büyük karma projesi olarak hayata geçecek. 325 milyon dolarlık yatırım değeri taşıyan, 23 bin metrekare arsa üzerinde 280 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin, 2015’te tamamlanması hedefleniyor.

Sadece ABD’de var
Bu yatırımla birlikte Kavuklar’ın yaptığı toplam yatırım 2015’te 550 milyon dolar ve 600 bin metrekareye ulaşacak. Dünyada 4 bin metrekarelik alanın üzeri açılıp kapanabilen tek örnek ABD Utah’da bulunuyor. Konsept geliştirme ve kiralama danışmanlığını Jones Lang LaSalle’nin üstlendiği AVM’de, 50 bin metrekare kiralanabilir alanda, 160’dan fazla kiralanabilir ticari alan bulunuyor. 544 konutun bulunduğu 46 katlı ikonik rezidans, 170 metre yüksekliğiyle İzmir’in en çok katlı binası olacak.

Kaynak: Vatan
 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri