Uyum Genel Müdürlüğü’ne Mustafa Songör atandı

12 Aralık 2012 Çarşamba

Makro Market, geçtiğimiz günlerde Uyum Gıda hisselerinin yüzde 47.32’sini satın alarak Uyum Gıda ile stratejik bir işbirliği oluşturdu. Bu işbirliğinin sonucunda, Uyum Genel Müdürlüğü’ne, Makro Yönetim Kurulu Üyeliği, İcra Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürüten Mustafa Songör atandı

uyum-genel-mudurlugune-mustafa-songor-atandi

21 yıllık geçmişinde, organik ve inorganik hamlelerle büyüme trendi yakalayan Makro, 29 Kasım’da Uyum Gıda hisselerinin yüzde 47.32’sini satın alarak 2012 yılını önemli bir birleşmeyle noktalıyor. Bu birleşmeyle, Makro’nun 171 olan mağaza sayısı 226’ya yükseldi.

Makro ve Uyum tarafından alınan karar sonucunda, Uyum Genel Müdürlüğü’ne, Mustafa Songör atandı. Halen Makro Yönetim Kurulu Üyeliği, İcra Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini sürdüren Songör, Uyum Genel Müdürü olarak görevine başladı.

Mustafa Songör kimdir?
Mustafa Songör, organize perakendeciliğe önemli katkılar sağlayan Makro Market’te 1991 yılından günümüze kadar gelinen süreçte, yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra Satın Alma, Pazarlama,  Reklam/Halkla İlişkiler ve Lojistik departmanlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerini üstlendi.

2000 yılında Makro Market Genel Müdürlüğüne atanan Mustafa Songör, 2010 yılına kadar bu göreve devam etti. Genel Müdürlüğü döneminde, 4 farklı markanın (Nazar, Afra, Ofis-Evim ve Vipaş) Makro Market bünyesine katılmasına büyük katkılar sağlayan Songör, yine bu dönemde, Makro Yönetim Kurulu’nun destekleriyle mağaza sayısını 12’den 122’ye çıkardı.

Bununla beraber 10 yıllık bu süreçte, Makro ailesinin  üstün gayretleriyle “Makro” markasını perakende sektöründe ilk 10 marka arasına yerleştirdi ve Makro’yu Türkiye genelinde de ilk 150 firma arasına taşıdı. Yönetimi döneminde Makro adına önemli fırsatlar oluşturan Songör, ülkemizin içine girdiği 2001 ve 2008 yılı krizlerinde de markanın önemli fırsatlar yakalamasını sağladı. Mustafa Songör, tüm satın alma süreçlerinde ve sonrasında markaların entegrasyonunu başarıyla yürüttü.

2010  yılı sonunda Genel Müdürlük görevini devreden Mustafa Songör, Yönetim Kurulu Üyeliği ile beraber Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine atandı. 2011-2012 yılları arasında, İstanbul Karadağlar ve Uyum Mağazalarının satın alınma süreçlerinde de aktif olarak görev alan Songör, Makro markasının FMCG perakende sektöründe ilk 5’e ve Türkiye’nin ilk 100 firması arasına yerleşmesine büyük katkılar sağladı.

Mustafa Songör yüzde 100 Türk sermayesiyle kurulmuş olma özelliğiyle öne çıkan Makro’nun yerel kapsamda ulusal bir zincir olmaya doğru giden sürecini Yönetim Kurulu’nun önemli destekleriyle başarıyla yürüttü. Bu çalışmaların sonucunda Makro, 2012 yılı Aralık ayı itibarıyla 14 ilde 171 mağazaya ulaşmış durumda.

Bugün markanın Yönetim Kurulu Üyeliği, İcra Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini sürdüren Songör, 1970 Kayseri Develi doğumlu, evli ve 3 çocuk babası.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri