Van Gıda’da önemli transfer

29 Ağustos 2013 Perşembe

Galip Öztürk, Van Gıda ve Bostan Gıda'nın yönetimini eski Kızılay Başkanı Tekin Küçükali'ye emanet etti

van-gidada-onemli-transfer

Metro Holding geçtiğimiz günlerde önemli bir atılım gerçekleştirerek, eski MÜSİAD Genel Başkanı ve eski milletvekili Bayram Ali Bayramoğlu'nun sahibi olduğu BAB Group ile turizm ve finans sektörlerinde birleşme kararı aldı. Metro Turizm'den sonra bugün de holding iştiraki Van Gıda için önemli bir transfere daha imza attı.

Galip Öztürk'ün büyük hissedarlığını yaptığı, Türkiye'de otogar işletmeciliğinin başarılı ismi Avter A.Ş'nin iştiraki Bostan Gıda ve Metro Holding iştiraklerinden Van Gıda'nın yönetim kurulu başkanlığına Kızılay'da başarılı çalışmalar yaptıktan sonra 'Vakıf-Ay' adı ile yeni bir oluşum gerçekleştiren Tekin Küçükali getirildi.

Türkiye gıda sektöründe 25 yıllık geçmişi olan, işlenmiş et ve et ürünleri piyasasının önemli şirketlerinden biri olarak, BİST'te Van Gıda adı ile işlem gören Van Et ve 40 milyon lira ödenmiş sermayesi ile Manisa Salihli ve Afyon Sandıklı'da 250 dönüm kapalı sera alanında organik domates üretimi yapan Bostan Gıda, yeniden yapılanma sürecinde Tekin Küçükali ile yoluna devam edecek.

Kızılay'daki görevinin ardından "Vakıf-Ay" adıyla, daha çok ekonomik durumu kötü ama derslerinde başarılı öğrencileri bulup onları ilköğretimden üniversiteye kadar her türlü ihtiyacını karşılanacak bir programa dâhil eden vakfın kuruluşunu tamamlayan Küçükali, sosyal projelerinin yanı sıra bugüne kadar edindiği tecrübeyi ticari hayata uygulama kararı da aldı. Bu çerçevede Metro Holding ve Galip Öztürk'le görüşmelerini sürdüren Küçükali, aldığı kararla hem domates üretiminde hem de et piyasasında söz sahibi olan iki şirketi hak ettiği noktaya getireceğini ve yeniden pazar lideri konuma taşımak için çalışacağını söyledi.

Küçükali, bu yeni göreviyle, Türkiye'nin en önemli iki gıda kuruluşu olan Van Gıda'nın ürettiği et ve et ürünlerini ve Bostan Tarım'ın ürettiği domatesleri iç ve dış piyasaya satması için önünde hiçbir engel bulunmadığına inandığını ifade etti. Küçükali daha sonra "eldeki cevheri işleyerek, ihtiyaç sahibi sektörlere zamanında ulaştırmak gibi gayet basit bir işletim sistemine ihtiyacımız var"dedi.

Tekin Küçükali, “ürettiğimiz domatesler bugün ülkemizin en az tarım artığı bulunan, dünyanın kabul gördüğü ürünlerdir. Bostan Gıda ve Van Et Gıda Türkiye'nin iki önemli bilinen markasıdır. Bir süre için pazardan uzak kalmış olsak da eski pazar payımızı akılcı yatırımlarla kolayca yerine koyabilecek güce ve iradeye sahibiz. Koşullar el verdiği ölçüde başarılı olabilmemiz için önümüzde bir engel göremiyoruz. Halkımızın da bu ürünlerimize güvenerek yönelmesini istiyoruz. Biz onları bugüne kadar hiç yanıltmadık" diye konuştu.

Kaynak: SabahGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri