Vatan Bilgisayar hedeflerini açıkladı

27 Şubat 2014 Perşembe

Türkiye’de teknoloji perakendeciliğinin öncüsü Vatan Bilgisayar tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen İş Ortakları Gecesi gerçekleşti ve gecede 2014 yılı hedefleri de açıklandı

vatan-bilgisayar-hedeflerini-acikladi

Vatan Bilgisayar İş Ortakları Gecesi’ni dün (26 Şubat) Zorlu Center Performans Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşti. Vatan Bilgisayar gecede pek çok yerli ve yabancı teknoloji markası iş ortağıyla bir araya gelirken düzenlenen törenle 9 ayrı kategoride ödül sahibini buldu. Bilişim sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı gecede Vatan Bilgisayar Genel Müdür’ü Hasan Vatan 2013 yılının değerlendirirken 2014 yılı hedeflerini de açıkladı.

Türkiye teknoloji perakende zinciri Vatan Bilgisayar’ın 26 Şubat Çarşamba akşamı Zorlu Center Performans Sanatlar Merkezi’nde düzenlediği “Vatan Bilgisayar İş Ortakları Ödül Töreni”nde
9 ödül sahibini buldu. Vatan ekosisteminde yer alan iş ortaklarının 2013 yılı performanslarının değerlendirildiği geceye bilişim sektörünün önde gelen isimleri katıldı.

Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan, başarılı bir yılı geride bıraktıklarını belirterek tüm iş ortaklarına yaptıkları katkılarından dolayı teşekkür etti. Vatan Bilgisayar çalışanları ile yaklaşık 500 kişinin katılım gösterdiği gecede geçtiğimiz yılı değerlendiren ve 2014 yılı hedeflerini açıklayan Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan, “GFK verilerine göre 2013 yılında pazar geçtiğimiz yıla göre Vatan Bilgisayar hariç yüzde 22 oranında büyüme gösterirken teknoloji marketler Vatan Bilgisayar hariç yüzde 24 oranında büyüme gösterdi. Vatan Bilgisayar yine GFK verilerinde raporlanan kategoriler bazında sektörün yaklaşık 2 katına denk gelen yüzde 44 oranında büyüme gösterdi. En yüksek oranlı büyümeyi ise tablette yüzde 277 cep telefonunda yüzde 121 küçük ev aletlerinde yüzde 71 oranlarıyla gerçekleştirdik. Rakiplerimizin ortalamasının 15 katı bilgisayar,  10 katı monitör, 6 katı yazıcı 3 katı notebook ve ikişer katı telefon ve tablet satışımız oldu. 2013 yılında öncelikli hedefimiz 100 mağazaya ulaşmaktı ve yılı bizim için ayrı bir anlamı olan hedefimize ulaşarak kapattık. Üstelik 20 mağazayı iki ay içinde 10 mağazayı ise aynı gün açarak başardık. 2014 yılında da mağaza açmaya devam ediyoruz. Açtığımız mağazaların da etkisiyle 2014 yılı Ocak ayında biz hariç lider market, geçen yılın Ocak ayına göre yüzde 38 büyüme gösterirken biz yüzde 120 oranında büyüdük. 2014 yılında 50 yeni mağaza açarak mağazamızın bulunmadığı il ve ilçeleri azaltırken yılı da ciroda birinci olarak tamamlayacağımızı umuyorum” dedi.

9 kategoride ödül alan iş ortakları
Ödül töreninde iş ortakları ödüllerini kategorilerine göre başta Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan olmak üzere Vatan Bilgisayar yöneticilerinin elinden aldı.

Ödül töreninde Destek Bilişim “En İyi Teknik Servis’’ dalında, UPS Kargo “En İyi Lojistik Hizmet” dalında, Odeabank “En İyi Finansman İş Ortağı” dalında Hewlett Packard “En Başarılı Reklam” dalında, Lenovo “En İyi Kampanya ’’ dalında, Albim “En Hızlı Gelişen İş Ortağı” dalında, Apple “En Hızlı Gelişen Marka” dalında,  Penta Bilgisayar “En Yüksek Cirolu İş Ortağı’’ dalında ve Samsung “En Yüksek Ciro Yapan Marka” dalında ödüle layık görüldü.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri