Ve Kipa’nın Migros’a satışı gerçekleşti

10 Haziran 2016 Cuma

Perakende devi Tesco Kipa'nın Migros'a satışı resmen gerçekleşti. Şirket satış detaylarını KAP'ta duyurdu. Borsa İstanbul'da işlemlerin başlamasıyla Tesco Kipa hisseleri çakılırken Migros ise yüzde 4 değerlendi

ve-kipanin-migrosa-satisi-gerceklesti

Son günlerde satışıyla ilgili gündemde olan Tesco'nun Türkiye'deki iştiraki Tesco Kipa'dan açıklama geldi. Şirket KAP'a yaptığı açıklamada yüzde 95,5'lik hissesinin Migros Ticaret'e satıldığını duyurdu. Söz konusu satış için Migros Ticaret, perakende zinciri Tesco Kipa'ya 302,3 milyon TL ödeyecek.


Tesco Kipa hisseleri yerle bir
Tesco Kipa hisseleri, Migros ile anlaşmaya varılan satış fiyatının beklentilerin altında gerçekleşmesi ile güne taban fiyattan başladı. Dünkü kapanışta 2,34 liradan satılan Tesco Kipa hisseleri şu sıralar yüzde 19,66 değer kaybı ile 1,88 liradan satılıyor. Migros ile Tesco Kipa'yı satın alması sonrası yüzde 4 civarında primli açıldı.


KAP'a yapılan açıklama şu şekilde;
"Ana hissedarımız Tesco Overseas Investments Limited tarafından iletilen güncel bilgiye göre nominal değeri hisse başına 1 TL ve toplam ödenmiş sermayesi 1.332.682.000 TL olan Şirketimiz sermayesinin yaklaşık yüzde 95,5'ine tekabül eden hisselerinin tamamının satışına ilişkin olarak 10 Haziran 2016 tarihinde Migros Ticaret A.Ş. ile bir hisse alım satım sözleşmesi imzalanmıştır." denildi.


Bu haber Habertürk.com’da yer alan haberden alıntıdır.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri