Virginia heyeti Ankara’yı ziyaret etti

04 Kasım 2013 Pazartesi

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Virginia heyetini ağırladı

virginia-heyeti-ankarayi-ziyaret-etti

ATO Başkanı Bezci, Virginia Eyaleti Ulaştırma Bakanı SeanConnaughton, Loudon Belediye Başkanı Scott K York, PrinceWillams Belediye Başkanı Martin Nohe, Purcellville Belediye Başkanı Robert Lazaro, Kuzey Virginia Belediyeler Birliği Başkanı Mark Gibb, AlexandriaBelediye Başkanı William Euille ile Pinnacle Academy Müdürü Mustafa Akpınar’ın yer aldığı heyeti makamında kabul etti.

Bezci, ekonomik büyümenin itici güçlerinden birinin yabancı yatırımlar olduğunu belirterek, “Ülkemizde yatırım yapmak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açıktır” dedi.

ABD’li heyetin Türkiye ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bezci, heyete Ankara ve ekonomisi hakkında bilgi verdi. Ekonomik büyümenin itici güçlerinden birinin yabancı yatırımlar olduğuna dikkat çeken Bezci, Türkiye’deki siyasi ve ekonomik istikrarın tüm yabancı yatırımcılar için avantaj olduğunu söyledi. Bezci, Türkiye’nin yatırım yapmak için cazip bir ülke olma yolunda ilerlediğini de belirterek, “Türkiye, Dünya Bankası’nın İş Yapma Kolaylığı raporunda geçen yıla oranla 3 basamak yükselerek 69’uncu sıraya çıktı. Bu durum göstermektedir ki, Türkiye rahatlıkla yatırım yapılabilecek ülkedir. Ülkemizde yatırım yapmak isteyen herkese de kapımız sonuna kadar açıktır” dedi.

Virginia Eyaleti Ulaştırma Bakanı Connaughton da,  Türkiye’ye gelmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirtirken, amaçlarının Ankara’yı daha yakından tanımak ve ikili ilişkileri geliştirmek olduğunu söyledi. Bakan Connaughton ATO Başkanı ve yönetimini Virginia’ya davet etti. ATO Genel Sekreteri Mustafa Babayiğit’in de katıldığı kabulde, Virginia Ulaştırma Bakanı Connaughton, ATO Başkanı Bezci’ye ABD’nin üçüncü Başkanı Thomas Jefferson tarafından dizaynedilen özel bir kupa hediye ederken, kupanın dostluk ve ticareti temsil ettiğini söyledi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri