Wal-Mart Çin’de büyümeye devam edecek

24 Ekim 2013 Perşembe

Amerikan perakende şirketi Wal-Mart, açacağı 110 yeni şubeyle Çin ’de büyümeyi hedefliyor

wal-mart-cinde-buyumeye-devam-edecek

Wal-Mart Çin’de büyümeyi istiyor. Şirketin online alışverişe uyum sağlayarak Çin’in değişen perakende sektöründen yararlanmak istediği için böyle bir hamle yaptığı belirtiliyor.

Konuyla ilgili konuşan Wal-Mart CEO’su Mike Duke, “Müşteriler teknolojiyi artık daha çok kullanıyor. Özellikle Çin’de teknoloji kullanımı çok fazla. Müşterilerimizin satın aldıkları ürünün fiyatı ve güvenilirliğini bilmelerini istiyoruz. Online alışveriş Wal-Mart’ın dünya çapında büyümesine yardımcı olacak” dedi.

Wal-Mart’ın online alışveriş faaliyetinin yılın ilk yarısında yüzde 30 büyüdüğünü belirten Mike Duke, Çin Hükümeti’nin orta sınıfın büyümesini teşvik eden politikalarıyla uyum içinde olduklarını ifade etti. Son zamanlarda düşen satışlar ve online alışverişe yönelen müşteriler yüzünden zor günler geçiren Wal-Mart geçen hafta Brezilya ve Çin’de kâr etmeyen 50 şubesini kapatacağını açıklamıştı.

Şirket geçen yıl 24 milyon kullanıcıya sahip Yihaodian isimli Çinli online mağazayı satın almıştı.
Wal-Mart, Çin’in 160 şehrinde içinde hipermarketlerin ve dağıtım merkezlerinin de bulunduğu 400 mağazayı işletiyor.

Kaynak: RadikalGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri