Wal-Mart’tan 500 milyon dolarlık yatırım

05 Şubat 2014 Çarşamba

Wal-Mart’ın Kanada’daki varlığını güçlendirmek için bu yıl 500 milyon dolar yatırım yapacağı ve 7 bin 500 kişilik iş alanı açacağı açıklandı

wal-marttan-500-milyon-dolarlik-yatirim

Bu yatırımlarda Wal-Mart’ın mağaza projeleri için 376 milyon dolar, taze gıdanın dağıtım ağındaki kapasitesinin genişlemesi için 91 milyon dolar ve son olarak da e-ticaret projeleri için 31 milyon dolar ayrılacağı belirtildi.

Wal-Mart’ın genişleme planlarının açıklanmasından 1 hafta sonra geçen yıl açılan 124 mağazaya ek olarak Kanada genelinde 9 yeni mağaza açılacağı söylendi. Bunların yanında 31 Ocak 2015’e kadar Kanada’da 35 supercenter projesinin tamamlanmasıyla 1 milyon metrekare perakende alanı elde edilmesi amaçlanıyor.

Wal-Mart’ın mağaza sayısını Ocak 2015’in sonuna kadar 395 e çıkarmayı planladığı, bunların 282’sinin supercenter, 113’ünün de indirim mağazası olacağı belirtildi. Mağaza ve dağıtım merkezi projelerinin yerleri ise daha sonra şirket tarafından açıklanacak.

Kaynak: ReutersGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri