Walmart e-ticaret sektörüne büyük yatırımla girecek

09 Ağustos 2016 Salı

ABD'li perakende zinciri devi Walmart, e-ticaret şirketi Jet.com'u 3.3 milyar dolara satın almaya hazırlanıyor. Walmart’ın bu satın alması “e-ticaret devi Amazon'la rekabet edebilmek için” şeklinde yorumlandı

walmart-e-ticaret-sektorune-buyuk-yatirimla-girecek

ABD'li perakende zinciri devi Walmart, e-ticaret şirketi Jet.com'u, 3,3 milyar dolara satın almak için anlaşmaya vardığını duyurdu. Walmart'tan yapılan açıklamaya göre, her iki şirketin yönetim kurullarının onayladığı anlaşma kapsamında Walmart, Jet.com'a 3 milyar dolar nakit ve 300 milyon dolar değerinde hisse senedi verecek.


Walmart İcra Kurulu Başkanı (CEO) Doug McMillon, fiyatlarını düşürecek, ürün çeşitliliğini genişletecek ve alışveriş deneyimini basitleştirecek yeni yollar aradıklarını belirterek, müşterilerinin de bunu istediğini belirtti.


McMillon, Jet.com'u satın almalarının, Walmart'ın büyümesini hızlandıracağını vurguladı. Analistler, söz konusu anlaşmayı Walmart'ın e-ticaret devi Amazon'un internet ve mobil uygulamalarla gerçekleştirdiği satış hacmine ulaşmak ve piyasada daha rekabetçi olabilmek için bir hamle olarak değerlendiriyor.


Walmart geçen yıl 428 milyar dolar gelir elde ederken, bunun sadece 14 milyar dolarlık kısmı internet ve mobil uygulamalardan yapılan satışlardan gelmişti. E-ticaret devi Amazon'un geçen seneki geliri ise 107 milyar dolar olmuştu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri