Watsons 100’üncü mağazası ile Şişli’de

27 Kasım 2012 Salı

Watsons, 100’üncü mağazası ile Şişli Rumeli Caddesi’nde hizmet vermeye başladı. Watsons Türkiye Genel Müdürü Ahmet Yanıkoğlu, pazarın yüzde 20’sine sahip olduklarını belirterek, 2013’te 40 mağaza açmayı hedeflediklerini söyledi

watsons-100uncu-magazasi-ile-sislide

Farklı pazarlardaki 3 bin 200’den fazla mağazasıyla dünyanın önde gelen güzellik ve kişisel bakım ürünleri zinciri Watson Grup’un bir üyesi olan Watsons Türkiye, ülke çapında büyümesini her geçen gün açtığı yeni mağazaları ile sürdürüyor. Watsons Türkiye Genel Müdürü Ahmet Yanıkoğlu, Watsons Mağazaları’nın yeni konseptine değinerek, Rumeli mağazasının aynı zamanda Watsons’ın Türkiye’deki 100’üncü mağazası olduğunu belirtti.

Yanıkoğlu, “Nisan 2011’de Marmara Forum Alışveriş Merkezi’nde açtığımız 50’ncimağazamızdan bir buçuk yıl sonra, bu sayının iki katına ulaşmış olması, Watsons'ın hızlı ve istikrarlı büyümesi hakkında bir fikir veriyor. Türkiye’deki mağaza ağımız henüz gelişme aşamasında ama her sene açtığımız yeni mağaza sayısını artırarak kısa bir sürede bunun gibi nice kilometre taşları devirmek ve Watsons’ı ülke çapındaki mevcut ve potansiyel müşterilerimize daha da yakınlaştırmak arzusundayız” açıklamasında bulundu.

Yaklaşık yüzde 20’lik bir pazar payına sahip olduklarını kaydeden Yanıkoğlu, “İlk mağazamızı açtığımız 2005 yılında, ülkemizde Watsons konseptinde bir perakendecilik konsepti bulunmuyordu. Bugün gururla görüyoruz ki, Watsons'ın oluşturduğu bu mağazacılık tarzı, güzellik ve bakım alışverişinde hızla en önemli kanal haline geliyor. Mağazalarımızdan alışveriş yaparak gösterdikleri ilgi ve geçtiğimiz dönemde bizi en çok tercih ettikleri kozmetik ve kişisel bakım mağazası seçerek gösterdikleri takdir için sizlerin aracılığıyla tüm müşterilerimize şükranlarımızı aktarmak isterim. Onların istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek ve gündelik hayatlarında pozitif bir fark yaratabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

2013’te 40 mağaza hedefi
Watsons’ın 2013’te 40 mağaza açma hedefinin olduğunun altını çizen Ahmet Yanıkoğlu, “Şimdiye kadar çoğunlukla AVM’lerde mağaza açtıklarını önümüzdeki dönemde yeni mağaza lokasyonlarına alışveriş caddelerini ve kent merkezlerini de eklemeye başlayacaklarını söyledi. Yanıkoğlu, “Ülkemizin gelişmekte olan tüketici beklentileri karşısında, müşteri isteklerine duyarlı bir perakendecinin bu beklentilere kayıtsız kalması düşünülemez. Watsons'ın gelişmekte olan piyasalardaki bilgi ve tecrübesinin de katkılarıyla yeni mağaza konseptimizde müşterilerimizin isteklerine daha iyi cevap vermeye çalışıyoruz. Bu yeni konseptimiz eskisinden biraz daha sadeleşen, yeni renkleriyle ve bu sayede elde edilen daha prestijli görüntüsüyle farklılaşıyor” diye konuştu.

Yanıkoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Mağazanın yerleşiminde doğrusal reyonlar yerine konularına göre ayrılmış bölgeler var. Böylece makyaj, saç, kişisel bakım gibi değişik kategorilerde alışveriş yaparken, dört bir yanınız aynı kategorilerle çevrili oluyor ve bu bölgeler arasında gezinmek daha kolaylaşmış oluyor. Gelişen ürün çeşitliliğini daha iyi yansıtabilmek için, eskisine göre çok daha farklı sergileme çözümleri bulduk. Bu sayede mağazanın daha zevkli ve keşfetmeye açık bir alışveriş ortamı sunmasını hedefliyoruz.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri