“Yaşam Sözleşmeleri” Oasis’te

25 Eylül 2012 Salı

Ressam Metin Ünsal’ın “Yeryüzü Suretleri” olarak anılan, haritalara dayalı alt yapılar üzerine kurgulanmış yeni sergisi “Yaşam Sözleşmeleri”, 29 Eylül – 20 Ekim günleri arasında Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak

yasam-sozlesmeleri-oasiste

Umudun insan yaşamındaki itici gücünü tuvaline yansıtmayı hedefleyen sanatçı, çalışmasının ikinci aşaması olan “Yaşam Sözleşmeleri” sergisinde, insanın ümitlerini, kimi zaman onu gölgeleyen korku ve inançları ile yaşama tutunma çabasını farklı bir üslupla izleyiciye aktarıyor.

“Ümitler ve hayallerimiz bizi yaşama bağlayan en önemli unsurlardır. Herkesin umudu, yani bir haritası vardır” diyen sanatçının “Yaşam Sözleşmeleri” sergisinde önceki çalışmasından farklı olarak değişik disiplinler, teknikler ve yüzeyler hemen göze çarpıyor.

Tuval üzerine yapılmış resimlerin yanı sıra üç boyutlu yırtıklar, yakılmış kağıtlar, gölgeler sergiye gerçek bir dinamizm ve görsel zenginlik katıyor. Sanatçı, yaşamın bize sunduğu sonsuz seçenekleri görebilmek ve yaşama tutunabilmek için umudun yaşamsal gerekliliğini bu kez farklı teknik ve zeminler kullanarak anlatıyor.

“Haritalar insanların yüzyıllardır bitip tükenmeyen keşfetme arzusunu simgeler. İnsan doğasındaki merak, yeni ve bilinmeyene karşı duyduğu ilgi, onun geleceğe dair ümitlerinin en kuvvetli göstergesidir. Yaşama bağlılık ve her şartta umutlu olabilmek, insanın hayat görüşü olmalı”  diyen ressam, “İmgeler Atlası” sergisinin devamı niteliğindeki bu çalışmasında, farklı hayatların umutlarını yani haritalarını tuvaline taşıyor.

1958 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Metin Ünsal; ilk, orta ve lise öğrenimini Işık Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi gördü. 1977 – 1980 yılları arasında temel sanat eğitimi aldıktan sonra, çalışmalarını yurtiçi ve yurtdışında sürdürdü. İlk kişisel sergisini 15 yaşında açan Ünsal’ın yurtiçi ve yurtdışında çeşitli koleksiyonlarda yapıtları yer alıyor. Halen Ortaköy’deki atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor ve Türkiye’de bazı kuruluşlara tasarım direktörlüğü yapıyor.

Metin Ünsal’ın “Yaşam Sözleşmeleri” resim sergisinin, 29 Eylül Cumartesi günü saat 18.30’da Oasis Alışveriş, Kültür ve Eğlence Merkezi, Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde düzenlenecek bir kokteyl ile açılışı yapılacak ve 20 Ekim’e kadar, Pazartesi hariç her gün 13.00-21.00 saatleri arasında gezilebilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri