Yazmanın sihri Midtown’daydı

12 Mart 2014 Çarşamba

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle söyleşi ve imza için Midtown’da okur severlerle buluşan yazar ve sosyolog Oya Baydar, 9 Mart Pazar günü de katılımcılarla atölye çalışması düzenledi

yazmanin-sihri-midtowndaydi

Kendi öykü yazımından ve nasıl yazmaya başladığından söz eden Baydar, kitapların edebi değerlerinden, bir esere değer katan kurgu ve duygunun öneminin altını çizdi.

Yazarken o role bürünmek gerek
Bir eseri ortaya çıkarırken eserdeki karakterin rolüne bürünmenin öneminden bahseden yazar Oya Baydar, kendi eserleri arasında da en beğendiklerinin Elveda Alyoşa ile Hiçbiryere Dönüş olduğunu söyledi.

Bodrum çok değişmiş
Oya Baydar, yıllar öne 1963 senesinde geldiği Bodrum ile şimdiki arasında çok fark olduğunu ve bu nedenle aradan zaman geçince bir yere dönmekten çekindiğini anlattı. Buradan yola çıkarak atölye katılımcılarına yazım için verilen konu da “dönüş” oldu. “Kendine Dönüş”, “Bir An’a Dönüş” başlıklarında öykülerinin tamamlayacak katılımcılar çalışmalarını mail yoluyla yazarın değerlendirmesine sunma fırsatı kazandı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri