Kahve devinden sığınmacılara müjde!

22 Haziran 2017 Perşembe

Kahve zinciri Starbucks, Avrupa'da sığınmacı çalıştırmaya karar verdi. Starbucks 2022'ye kadar Avrupa'da 2 bin 500 sığınmacı istihdam edecek

kahve-devinden-siginmacilara-mujde

Starbucks'tan yapılan yazılı açıklamada, 2022 yılına kadar Avrupa'daki dükkânlarda 2 bin 500 sığınmacının istihdam edileceği bildirildi.

 

Bu kararın şirketin ocak ayında açıkladığı, sığınmacılara iş sağlanması programının bir parçası olduğu ve bu kapsamda dünya çapında toplam 10 bin sığınmacının istihdam edileceği belirtildi. Açıklamada, sığınmacılar seçilirken Avrupa'ya sığınmacıları yerleştiren kurumlarla birlikte çalışılacağı belirtildi. Starbucks'ın Avrupa'da İngiltere, Fransa, Avusturya, İsviçre, İspanya, Portekiz, Almanya ve Hollanda'da dükkânları bulunuyor.

 

Starbucks'ın sığınmacıları istihdam etme programı özellikle işsizlik sorunu yaşayan ülkelerde eleştirilere neden oluyor.

 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri