Starbucks’ta satışlar hayal kırıklığı yarattı!

28 Nisan 2017 Cuma

Kahve devi Starbucks, hedeflediği kârı yakalamasına rağmen, satışlarında hayal kırıklığına uğradı

starbucksta-satislar-hayal-kirikligi-yaratti

Çeviri: Deniz Emiroğulları

 

Starbucks Corp. ikinci çeyrekteki kâr beklentisini karşılamasına rağmen satışlarında aynı başarıyı yakalayamadı. Dev perakendecinin net kazancı, beklentiler paralelinde, yüzde 13,5 oranında artarak 652,8 milyon dolara yükseldi. Toplam hâsılatı ise 5,28 milyar dolara ulaştı fakat beklentileri karşılayamadı.

 

Starbucks’ın mağaza satışları tahminlerin altında kalarak sadece yüzde 3 artarken, müşterilerinin alışveriş oranı ise yüzde 2’lik düşüşe uğradı. Bu düşüşün şirketin ödül programında yaptığı değişikliklerden meydana gelmiş olabileceği düşünülüyor.

 

Starbucks, bir süredir düşük fiyatlı markalardan olan McDonald’s ve Dunkin’ Donuts ile rekabet halinde olmasının yanı sıra, mobil sipariş sistemiyle ilgili yaşadığı teknik sorunlardan dolayı mağazalarında uzun kuyruklar oluşurken müşterileri de bu durumdan oldukça mutsuz oluyor.

 

Bu haber Marianne Wilson’ın www.chainstorage.com’daki haberinden alıntıdır.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri