Yemek bloggerları’ndan Kipa’ya tam not

19 Haziran 2015 Cuma

İzmir’in ünlü yemek bloggarları, Kipa’nın 3’üncü Yöresel Lezzetler Festivali’nin tanıtım etkinliğinde buluştu. Mantıdan şalgam suyuna, künefeden turşuya farklı lezzetleri tadan bloggerlar, Kipa sayesinde Türkiye’nin çeşitli yörelerine ait lezzetlere rahatlıkla ulaşabildiklerini söyledi

yemek-bloggerlarindan-kipaya-tam-not

Önde gelen perakende zinciri Kipa’nın, Türkiye’nin pek çok farklı yöresine ait lezzetleri müşterilerinin beğenisine sunduğu ve artık gelenekselleşen Yöresel Lezzetler Festivali, İzmir’in ünlü yemek blogglarlarını bir araya getirdi. 5-14 Haziran günleri arasında, Kipa mağazalarında düzenlenen 3’üncü Yöresel Lezzetler Festivali’nin tanıtımı için 12 blogger, 13 Haziran’da Bornova Forum Kipa’da ağırlandı. Mağaza içinde kurulan tadım stantlarını gezen bloggerlara eşlik eden Kipa Taze Gıda Kategori Direktörü Ali Tavaslıoğlu, festival kapsamında yer alan ürünlerle ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

Yöresel tatlara raflarında her zaman yer ayıran Kipa, üç ayda bir düzenlediği bu festivalle yerel markaların güçlenmesine katkıda bulunuyor. 3. Yöresel Lezzetler Festivali’ne katılan Konya’dan Cebel peyniri, Trabzon’dan Kebir tereyağı ve peynir çeşitleri, Silivri’den Arslan yoğurdu, Ödemiş’ten Bademli  yoğurt, Tire’den süt ürünleri, Afyon’dan Cumhuriyet sucukları, İstanbul’dan Tokana Kayseri mantısı, paçanga böreği ve içli köfte, Antakya’dan Künenfes künefesi, Manisa’dan Narturel nar suyu, İzmit’ten  İkbal pişmaniyesi, Balıkesir’den Balmar süt, Çanakkale’den Altındane turşusu, Kütahya’dan Tombul ev tarhanası ve Adana’dan Adanus şalgam suyunun tadına bakan bloggerlar lezzetlere tam not verdi. Paketli ürünlere genelde temkinli yaklaşan yemek bloggerları, paketli ürün aldıklarında da en kaliteli ve lezzetli ürünleri seçmeye özen gösterdiklerini belirtti.

Kipa uzakları yakın etti
El Emeği Göz Nuru adını verdiği blogunda birbirinden güzel tarifler paylaşan Selcen Şenocak “Yerel ürünlere değer verir ve arar bulurum. Olmazsa olmaz tatlarım vardır... Bu ürünlerin Kipa’da satıldığını görmek beni çok mutlu etti. Artık uzaklara gitmeme gerek kalmadı. Teşekkürler Kipa.” dedi.

Instagram’da hatırı sayılır bir takipçi kitlesi olan, Lezzet Dansı blogunun sahibi Sibel Duran ise “Ülkemin dört bir yanında meşhur lezzetler var, bunları hiçbir lezzete değişmem. Alışveriş yaparken de yöresel ürünleri almaya dikkat ederim. Kipa’nın yerel ürünler konusunda yaptığı çalışmalardan çok etkilendim. Kipa’da tattığım ürünleri çok lezzetli buldum.” diye konuştu.

Anadolu’nun dört bir yanından gelen ürünlerin indirimli fiyatlarla satışa sunulduğu festival, hem Türkiye'nin zengin tatlarını yaşatmayı hem de yerel markaların bilinirliğini artırmayı hedefliyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri