Yemeksepeti Balkan kapılarına dayandı

18 Mayıs 2015 Pazartesi

Yemeksepeti dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero bünyesine dahil olması sonrasındaki ilk büyük adımını attı. Bulgaristan ve Romanya’nın online yemek siparişi alanındaki lider markaları bgmenu.com, quicky.ro ve oliviera.ro’ya yatırım yaparak, üç markayı bünyesinde tutan Hello Hungry’nin ortağı konumuna gelen Yemeksepeti, böylece hizmet verdiği ülke sayısını da 10’a yükseltmiş oldu

yemeksepeti-balkan-kapilarina-dayandi

Online yemek siparişi sektörünün global lideri Delivery Hero bünyesine dahil olan Yemeksepeti, iki yeni ülkeye daha giriyor ve hizmet alanına Bulgaristan ile Romanya’yı da katıyor. Böylece Yemeksepeti’nin faaliyet gösterdiği ülke sayısı Türkiye dâhil 10’a yükselmiş oldu.

Yemeksepeti Bulgaristan'da bgmenu.com ve Romanya'da quicky.ro ile oliviera.ro’ya yaptığı yatırımla, bu iki ülkede lider konuma geliyor. Üç markanın büyüme sürecine stratejik ve finansal anlamda katkıda bulunacak olan Yemeksepeti, gelecek dönemde de potansiyel gördüğü pazarlara yatırım yaparak büyümeyi sürdürecek.

Potansiyeli olan pazarlara yatırımlar devam edecek
Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, “Yemeksepeti olarak Türkiye’nin çevre ülkelerindeki pazar dengelerini ve kültürü okumakta ne kadar başarılı olduğumuzu bundan önce yatırım yaptığımız 7 ülke ile kanıtladık. Bugün bu yatırım ile yakın coğrafyada yoğunlaşan faaliyet alanımızı daha da genişletiyoruz. Deneyimimiz ve özgün iş yaklaşımımız sayesinde Türkiye’de elde ettiğimiz başarıyı Hello Hungry ile birlikte tekrarlayacağımıza eminiz. İlerleyen dönemde de potansiyel gördüğümüz pazarlara yatırım yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yemekseperi eşsiz bir ortak
bgmenu.com, quicky.ro ve oliviera.ro markalarını bünyesinde tutan Hello Hungry’nin CEO'su Zornitsa Chugreeva yatırımla ilgili, “Yemeksepeti gibi global bir oyuncu ile yolumuza devam edecek olmaktan ötürü büyük heyecan duyuyoruz. Türkiye pazarındaki etkileyici başarısına ek olarak, hizmet verdiği ülkelerde yüzde 300’lere ulaşan etkileyici büyüme oranları ve bugüne dek yakın coğrafyada başarısını kanıtladığı deneyim ve uzmanlığı Yemeksepeti’ni eşsiz bir ortak kılıyor. Yemeksepeti’nin vizyonu ve stratejileri sayesinde kısa sürede çok daha iyi bir konuma geleceğimizi biliyoruz” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri