Yemeksepeti’nde yediklerinin de bir hikayesi var

03 Eylül 2015 Perşembe

Yemeksepeti, son projesi ‘Fakat iyi yedik’ ile kullanıcılarına, kendi kişiselleştirilmiş yemek hikâyelerini sunuyor. Eğlenceli tasarımı, samimi dili ve şaşırtıcı detaylarıyla Yemeksepeti’nin marka kimliğini bire bir yansıtan proje, henüz tanıtımı yapılmamasına rağmen yüz binlerce kez ziyaret edildi

yemeksepetinde-yediklerinin-de-bir-hikayesi-var

Yemeksepeti, kullanıcılarının siteye üye oldukları günden bugüne dek verdikleri sipariş verilerini derleyerek oluşturduğu kişiselleştirilmiş hikâyelerini ve siteye ait ilginç verileri “fakatiyiyedik.com”da sunmaya başladı. Site, daha tanıtımı yapılmadan yüzbinlerce ziyaret aldı. Kendi Yemek Hikayen, Yemek Kimliğin, Bunları Biliyor muydun ve Günün Testi bölümlerinden oluşan mikrositede, kullanıcılar üye girişi yaparak, Yemeksepeti dünyasındaki ayak izlerini keyifle izleyebiliyorlar.

 

Kişiselleştirme ve büyük veri kullanımı
Renkli görsel tasarımından kullanılan samimi dile kadar, tam bir Yemeksepeti işi olan ‘Fakat iyi yedik’, markanın kendi kimliğini her adımında net bir şekilde yansıtabildiğinin son örneği. Proje, son dönemin en önemli pazarlama trendlerinin vücut bulmuş hali olarak da karşımıza çıkıyor: Kişiselleştirme ve büyük veri kullanımı.

Daha önce “iyi ki doydun” videoları ile kişiselleştirme alanında kendinden söz ettiren Yemeksepeti, “Fakat iyi yedik” aracılığıyla da kullanıcıları ile arasındaki samimi ve kişisel ilişkisini sağlamlaştırıyor.

“Fakat iyi yedik” büyük veri kullanımı anlamında da yaratıcı bir proje olarak öne çıkıyor. Yemeksepeti, 4 milyon kullanıcısı olan dev bir veri merkezi olarak, elindeki verileri kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak için arayüzüne entegre etmeyi sürdürüyor. Ancak bununla yetinmeyerek, çıkarımlarını eğlenceli bir proje kapsamında kullanıcıya dokunan biçimde de sunabiliyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri