Yeni İnci’den yeni sektör

04 Nisan 2014 Cuma

İç giyim markası Yeni İnci, önümüzdeki dönemde ince çorap ve mayo sektörüne girmeyi planlıyor

yeni-inciden-yeni-sektor

İç giyim alanında 1964 yılından bu yana üretim yaptıklarını söyleyen Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Furkan Atakan, önümüzdeki dönemde ince çorap ve mayo üretimine başlayacaklarını belirtti. İnce çorapla daha geniş bir ürün yelpazesine ulaşmayı amaçladıklarını ifade eden Atakan, “Ayrıca mayo üretimi de planlıyoruz. Bu hedefimizi 5 yıl içinde gerçekleştirmeyi istiyoruz” dedi.

Yeni İnci’nin kısa bir süre önce iç giyim ürünlerinin yanı sıra pijama - gecelik gibi yatak kıyafetlerini de ürün grubuna eklediğini kaydeden Atakan, “Yeni İnci, bugün 3 bin satış noktasından müşterilerine ulaşıyor. Yurt içi ve yurt dışında yeni markalarımızla mağazalar açarak perakende yapılanmasına ivme kazandıracağız” diye konuştu.

3’üncü fabrika Kırklareli’ne
Erkeklere yönelik Kitaro ve kadınlara yönelik ise Maddam markalarını bünyelerine eklediklerini anlatan Atakan, “Türkiye’de erkekler iç giyim alışverişlerinde kalite ve tasarıma önem veriyor. Kadın iç giyimde geldiğimiz noktaya erkek iç giyimde de ulaşmayı hedefliyoruz” dedi. Atakan ayrıca, üçüncü fabrikayı Kırklareli’de açmayı planladıklarını açıkladı.

Türkiye’nin bugün dünya iç giyim ihracatından yüzde 8.2 pay aldığını ve 1.3 milyar dolarlık bir satış hacmine ulaştığını söyleyen Furkan Atakan, “Türkiye iç giyim sektöründe, dünya pazarında Hong Kong ve Çin’den sonra üçüncü büyük oyuncu. Ülkemizde iç giyim ihracatı en çok AB ülkelerine yapılıyor” dedi.

Yeni İnci olarak İtalya, Fransa, İngiltere, Hollanda, İspanya, Portekiz gibi Avrupa ülkelerine ihracat yaptıklarını belirten Atakan, “Ayrıca Dubai, İran, Suudi Arabistan, Mısır, Libya, Kuveyt, İsrail ve Kenya’ya da satış yapıyoruz” diye konuştu.

Eylem Türk’ün Milliyet gazetesinde yer alan 4 Nisan 2014 tarihli haberinden alıntı yapılmıştır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri