Yerel marketlerde fırsatçılara geçit yok

15 Haziran 2015 Pazartesi

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, “Ramazan aylarında gıda ürünlerinde fiyatları artıran, spekülatif hareket edenler, bu ramazanda da geleneklerini sürdürecektir. Ancak biz yerel market zincirleri olarak, bu fırsatçılara geçit vermeyeceğiz. Gıda ürünlerine, marketlerimizde ramazan ayı boyunca zam yok.” dedi

yerel-marketlerde-firsatcilara-gecit-yok

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, yaklaşan ramazan öncesi yaptığı gıda fiyatları açıklamasında, yerel marketler olarak ‘fırsatçılara’ geçit vermeyeceklerini söyledi. “Yerel market zincirleri olarak, ramazan öncesinde bu açıklamayı yapmayı, fırsatçılara geçit vermemek adına görev biliyoruz.” ifadesini kullanan Altunbilek, “Vatandaşımız rahat olsun. Yerel zincirlerimizde ramazan ayı boyunca gıda ürünlerinde artış yaşanmayacak.” diye konuştu.

Gıda ürünlerindeki mevcut fiyatları, geçtiğimiz yılın Ramazan ayına kıyasla değerlendiren Altunbilek, “Sebze ve meyve grubunda bulunan ürünlerde, mevsimsel etkilere bağlı olarak yaşanan artışlar dışında bir artış yaşanmıyor. Bazı ürünlerde ise fiyat sabit kalmayı sürdürüyor. Yaz mevsiminin ürünlerinde fiyatlar hemen hemen standardına oturdu. Örneğin bölgelere göre değişse de karpuz, geçen sene ramazan ayında da 0.5 kuruştu, şimdi de aynı fiyatlara gelmiş durumda.” dedi.

Bakliyatta ve tavuk ürünlerinde de yerel zincirlerde Ramazan ayı boyunca fiyat artışı yaşanmayacağına dikkat çeken Altunbilek, “Hatta bakliyat ürünlerinde, mahsullerin bol olması sebebiyle düşüş yaşanmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Geçen seneki Ramazan’a göre, fiyatta en büyük farkın kırımızı ette oluştuğunu kaydeden Altunbilek, sözlerini şöyle noktaladı: “Gıda ürünlerinde bu yıl, geçtiğimiz yılın Ramazan ayına nazaran tek büyük fark kırmızı ette yaşanıyor. Geçen sene ramazanda dana rosto 35.9 TL iken; şu anda 42.9 TL, bu da söz konusu süreçte kırmızı ette yüzde 20’ye yakın artış yaşandığını gösteriyor. Ancak kırmızı ette öngörümüz, ramazan ayı boyunca artış yaşanmayacağı yönünde.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri