Yerel Zincirler Buluşuyor 2015 başladı

15 Nisan 2015 Çarşamba

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından organize edilen Yerel Zincirler Buluşuyor Fuarı ve Organizasyonu 2015, 7’nci kez Haliç Kongre Merkezi’nde TPF Başkanı Mustafa Altunbilek’in konuşmasıyla başladı

yerel-zincirler-bulusuyor-2015-basladi

Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan TPF Başkanı Mustafa Altınbilek, gıda perakendeciliğinin Türkiye’de çok önemli bir büyüme yakaladığını belirtti. TPF’nin Türkiye ve KKTC’de toplam 17 derneğin çatı örgütün olduğunu belirten Altunbilek, yerel zincirlerin 10 milyar dolar büyüklüğe ulaştığının da altını çizdi. Yerel perakendenin büyürken bazı sıkıntılar yaşadığını da ifade eden Altunbilek, bu sıkıntılar üzerine çalıştıklarını ve sıkıntıların kanun koyucularla işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

2023 yılında yerel perakendenin 70 milyar dolar büyüklüğüne ulaşmasını hedeflediklerini belirten Başkan Altunbilek, 70 bin kişiye istihdam sağlayarak en çok iş imkanı sağlayan 3’üncü sektör olduklarını da vurguladı. Her sene Türkiye ortalamasının üzerinden büyüyen sektöre ilişkin Altunbilek şu değerlendirmelerde bulundu: “Sadece fiyat odaklı yarış zaman içinde önemini kaybedecek. Müşteri ilişkilerinin ve teknolojinin sürdürülebilirlik için daha önemli olduğunu düşünüyorum. Teknolojiye önem verirken çalışanlarımızı da unutmamalıyız. Perakende mesleğinin itibarını yükseltmeliyiz. Çevre bilinci, sürdürülebilir tarım, açlık ve obezite gibi konularda duyarlı olmalıyız. Artık zaman değişim zamanı. Tedarik zinciri, tüm oyuncularıyla işbirliği içinde hareket etmelidir. Dağıtım kanalının bütün oyuncularının burada bir araya gelmesinin sektörün geleceği için çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

Altunbilek sözlerini şöyle noktaladı: “78 katılımcı firma ve 300’ün üzerinde markanın burada olması, tedarikçilerin ve perakendecilerin güzel bir işbirliği halinde olduğunun göstergesidir.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri