Yerel zincirler iftarda bir araya geldi

10 Ağustos 2012 Cuma

Türkiye Perakendeciler Federasyonu üyeleri, dün Çırağan Sarayı’nda düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi

yerel-zincirler-iftarda-bir-araya-geldi

Uğur TATLI

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF) geleneksel olarak gerçekleştirdiği iftar yemeğine federasyona bağlı bölge PERDER üyeleri, üretici ve tedarikçiler başta olmak üzere bin 500’e yakın davetli katıldı. Açılış konuşmasını yapan İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen, geçen yıl olduğu gibi bu yıl ramazan ayında federasyon olarak yaptıkları yardımların öneminden bahsetti. Yerel zincirlerin gelişiminde en önemli unsurun eğitim olduğunun altını çizen Biçen, “Daha fazla perakendeci dostumuzla aynı çatı altında olmak ve ürettiğimiz değerleri tüm yerel zincirlere yansıtmak için bazı çalışmalar yapacağız. Sektörümüzün en önemli sorunu insan kaynağındaki sirkülasyon oranının yüksek olması. Çözüm noktası için birçok şey düşünülebilir ama en önemlisi sürekli sağlanacak bir eğitim anlayışını sektöre aşılamak olduğu düşüncesindeyim. Bu bilinçle İstanbul PERDER çatısı altında bir akademi kurmaya karar verdik. Sürdürülebilir eğitim için bu çalışmaların yapılması hem sektörümüze hem de ülkemize büyük fayda sağlayacak” diye konuştu.

Ardından kürsüye çıkan TPF Başkanı Selamet Aygün ise, yerel perakende zincirlerinin son 10 yılda ciddi bir aşama kaydettiğini belirterek, “Bugün İstanbul’un en güzel yerinde sektör temsilcileri, üretici ve tedarikçilerimizle bir araya geldik. Her yıl bir önceki yıla göre büyüyoruz. TPF bu bağlamda önemli bir dayanak. 2023 yılı hedefini de şimdiden belirledik ve 70 milyar TL’lik ciro hedefi koyduk. Bu amaca ulaşırken şirketlerimizin kurumsal bir yapıya bürünmesi, önceliğini çalışan eğitimine vermesi gerektiği kanısındayız” tespitinde bulundu.

Aygün’den sonra söz alan TPF Genel Koordinatörü Gurbet Altay, federasyon çatısı altında yerel perakendenin gelişimine yönelik birçok eğitime imza attıklarını dile getirdi. Altay, eğitim süreçlerinde destek olan Üçge, Lila Kağıt, Öziçler Plastik, Kahkecizade, Oveo ve Somçelik firmalarına plaket verdi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri