Yılbaşında Pos Cihazlarına Dikkat

30 Aralık 2008 Salı

Türkiye Bankalar Birliği, yılbaşında POS cihazlarında TL'ye geçiş uygulaması nedeniyle kısa süreli bir kesinti yaşanabileceğini açıkladı.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), yaptığı açıklamada, 2007 yılı son çeyreğinde başlatılan çalışmaların Merkez Bankası ile Bankalar Birliği ile yürütüldüğünü belirtti. Açıklamada: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının 8 Mayıs 2007 tarihli açıklamasına göre, Türk lirası banknotlar, 1 Ocak 2009 tarihinde dolaşıma çıkacak, 2009 yılı boyunca TL ve YTL banknotlar birlikte tedavülde olacaktır. Halen dolaşımda bulunan Yeni Türk lirası banknotlar, 1 Ocak 2010 tarihinde dolaşımdan kaldırılacaktır.2009 yılı boyunca banka gişelerinden yapılacak tüm ödeme ve tahsilatlarda hem TL hem de YTL banknotlar birlikte kullanılabilecektir. YTL geçişinden farklı olarak para biriminde ve yeni değer ölçüsünde değişiklik söz konusu olmayacaktır. TL için Uluslararası ISO kodu alfabetik değeri olan TRY ve nümerik değeri 949-2 muhafaza edilecektir.POS ve ATM'lere dikkatYılbaşında internet bankacılığı hizmetleri kesintisiz devam edecek, POS cihazlarında, TL'ye geçiş uygulamalarının yüklenmesi nedeniyle, 1-2 dakikalık kısa süreli kesintiler yaşanabilecektir. ATM'lerde bazı bankalarda TL'ye geçiş uygulamasının yüklenmesi nedeniyle, değişik merkezlerde, 5-30 dakikalık kısa süreli kesintiler olabilecektir. Bu kesintiler dışında ATM'lerden her zaman para çekilebilecektir.

Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri