Yıldız Holding’ten sessiz sedasız devir işlemi

29 Temmuz 2015 Çarşamba

Yıldız Holding, 2008’de üniversite ve hastanelerde açmaya başladığı ‘Harvest’ kafeleri iki genç girişimciye devretti. 25 yaşındaki girişimciler Yusuf Kösdağ ve Murteza Koç ortaklığıyla kurulan Hasat Mağazacılık, Harvest kafeleri büyütmeye odaklandı

yildiz-holdingten-sessiz-sedasiz-devir-islemi

Özge Yavuz'un Ekonomist Dergisi’nde yer alan haberine göre her yıl iki hastane ve iki üniversitede şube açmayı planladıklarını belirten ortaklardan Yusuf Kösdağ, “Franchise da vereceğiz” diyor.

Yıldız Holding’in son 10 yıldır büyümede adeta gaza bastığı bir gerçek. Gerek faaliyet gösterdiği alanlarda yarattığı markalarıyla gerekse önemli yurtdışı satın almalarıyla büyük bir ivme yakalayan Grup, 42 ayrı kategoride, 300'den fazla alt markayla pek çok sektörde faaliyet yürütüyor.

Özellikle dev yurtdışı satın almalarla dikkat çeken Yıldız Holding, kimi işlerinden de sessiz sedasız çekiliyor. Yıldız Holding, Cafe Crown’ların ardından gıda perakendesindeki bir şirketinden daha aynı şekilde ayrıldı. 2008 yılında ‘Harvest’ markasıyla özellikle hastane ve üniversitelerde kafeler açmaya başlayan Yıldız Holding, bu yatırımını iki genç girişimciye devrederek portföyünden çıkardı. Yıldız Holding bünyesinde kurulan Bageturk Gıda Sanayi’nin girişimi olan Harvest Cafe’ler artık yollarına Hasat Mağazacılık ile devam edecek. Hasat Mağazacılık, Yusuf Kösdağ ve Murteza Koç isimli iki genç girişimcinin ortaklığıyla kuruldu.

İlk şubesini 2008 yılında açan Harvest’ın bugün Bahçelievler Medical Park Hastanesi, Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü, Gebze Medical Park Hastanesi, Bezm-i Alem Tıp Fakültesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Florence Nightingale Şişli Hastanesi olmak üzere toplam altı ayrı lokasyonda şubesi bulunuyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri