Yılın en iyi satın alma işlemi Yıldız Holding’den

05 Haziran 2015 Cuma

Uluslararası İş ve Finans dünyasının önde gelen dergisi EMEA Finance, her yıl yayınladığı EMEA Finance Ödülleri listesinin 2014 yılı sonuçlarını açıkladı. Yıldız Holding, United Biscuits satın alımı ile “Best M&A deal in EMEA” /“Yılın En İyi Satın Alma İşlemi Ödülü”ne layık görüldü

yilin-en-iyi-satin-alma-islemi-yildiz-holdingden

Avrupa, Orta doğu, Afrika Bölgesi (EMEA) sermaye piyasalarında yılın dikkat çeken bankacılık işlemlerinin ödüllendirildiği EMEA Finance Achievement Awards’ta ödüller sahiplerini buldu.

EMEA Finance yayın kurulu, bankalar ve müşterilerinin görüşleriyle belirlenen adaylar arasından yılın en başarılı bankacılık işlemlerini seçti.

Bu yıl sekizincisi düzenlenen EMEA Finance Achievement Awards Ödül Töreni’nde “Yılın Bankası”, “Yılın İşlemi” ve “Yılın Danışmanı” ödüllerinin yanı sıra, birleşme ve satın alma borç sermaye piyasaları, sermaye piyasaları, sendikasyon borçları, yeniden yapılanma, özel sermaye,  yapılandırılmış finansman gibi farklı kategorilerde başarılı işlemler ödüllendirildi.

Yıldız Holding, birleşme ve satın alma (M&A) kategorisinde “Best M&A deal in EMEA” /“Yılın En İyi Satın Alma İşlemi Ödülü”ne 2014 yılında gerçekleştirdiği ve yıla damgasını vuran United Biscuits satın alımı ile layık görüldü. Ödülü, Yıldız Holding Mali İşler Başkanı (CFO) Dr. Cem Karakaş ve Global M&A ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Nurtaç Ziyal aldı.

Yıldız Holding, Kasım 2014’te dünyanın altıncı büyük bisküvi üreticisi United Biscuits’i satın almış ve bu işlemle dünyanın üçüncü büyük bisküvi üreticisi konumuna yükselmişti. Blackstone ve PAI özel sermaye fonlarının sahip olduğu United Biscuits’in satın alınması sürecinde Yıldız Holding’e HSBC ve Ünlü&Co şirketleri aracılık etmiş;  Deloitte, süreçte Yıldız Holding’e mali danışmanlık hizmeti vermişti. Finans dünyasında büyük ses getiren bu işlem, EMEA Finance’in “Best M&A deal in EMEA” ödülü ile taçlandırılmış oldu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri