Yılın girişimcisi Baydöner oldu

24 Şubat 2014 Pazartesi

Ernst&Young’ın bu yıl dünya genelinde 27'ncisini düzenlendiği EY Entrepreneur Of The Year - Yılın Girişimcisi Ödülü’nü Türkiye’den Baydöner kazandı. İskender döneri dünyaya tanıtma amacıyla yola çıkan Baydöner, 4-8 Haziran’da Monte Carlo’da dünya çapındaki girişimcilerle yarışacak

yilin-girisimcisi-baydoner-oldu

Dünyanın en prestijli iş dünyası ödül programı olan ve dünya genelinde 60 ülkede 145’ten fazla şehirde düzenlenen EY Entrepreneur Of The Year - "Yılın Girişimcisi" ödülü Türkiye’de sahibini buldu. Bu yıl dünya üzerinde 27'inci, Türkiye'de ise 9'uncusunu düzenlenen yarışmada, 5 finalist arasından Baydöner “Yılın Girişimcisi” seçildi.

Baydöner ile birlikte Bürotime, Doğuş Çay, Logo Yazılım ve Özsüt markalarının yarıştığı finalde jüri üyeleri, dünya çapında Türkiye’yi temsil etmesi için Baydöner’i seçti. Türkiye’nin en ünlü iş adamlarından oluşan jüriyi, amacı ve hedefleriyle etkilemeyi başaran Baydöner, Haziran ayı başında Fransa’nın Monte Carlo kentinde dünya genelindeki girişimci adaylarına karşı yarışacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile birlikte İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı, Çırağan Sarayı'nda düzenlenen ödül töreninde, Baydöner Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yılmaz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feridun Tuncer ödüllerini, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, EY Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Çamlıca ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hanzade Doğan Boyner’in elinden aldı.

Amaçlarının Türk ağız tadının vazgeçilmez lezzeti iskender döneri dünya çapında tanıtmak ve hamburger, pizza gibi fastfood ürünlerin yanı sıra rahat tüketilebilir bir ürün olarak sunmak olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yılmaz; “2007 yılında İzmir’den çıktığımız yolda bu amaç doğrultusunda, Türkiye çapında 77, yurtdışında 3 restorana ulaştık. Dünya Endeavor Girişimcisi ödülü ile birlikte Turquality Marka Desteği’ni ve son olarak da bu değerli girişimcilik ödülünü aldık. Bu destek ve inançla kısa zaman içinde uluslararası fastfood markalarıyla yarışacak büyüklüğe ulaşacağımızdan kuşkumuz yok. İnanıyoruz ki yakın zamanda Avrupa’dan Orta Doğu’ya, Amerika’dan Uzak Doğu’ya kadar herkes, döneri Türk kültürüne ait, lezzetli, sağlıklı ve itibarlı bir yiyecek olarak tanıyacak ve severek tüketecektir” diye konuştu.

Baydöner Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feridun Tuncer de girişimciliğin desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak, “Anadolu insanı girişimci ruhu ve yaratıcı zekasıyla her dönem dikkat çekmiştir. Bu girişimciliğin desteklenmesi için biraz cesarete ihtiyaç var. Umuyoruz ki bu gibi ödüller ve Turquality gibi destekler Türk girişimcisini yüreklendirerek dünya çapında başarı  hikayeleri doğuracaktır” dedi. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri