Yılın ilk ihracat atağı Mondelez Türkiye’den

10 Ocak 2017 Salı

Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı arasında yer alan Mondelēz International Türkiye, önemli bir ihracat üssü olan Gebze fabrikasından yılın ilk yurt dışı satışını Macaristan’a gerçekleştirdi

yilin-ilk-ihracat-atagi-mondelez-turkiyeden

Mondelēz International’ın önemli bir üretim ve ihracat üssü olarak seçtiği Gebze Fabrikasından, Japonya’dan Amerika’ya uzanan geniş bir coğrafyada 50’den fazla ülkeye satış yapan Mondelēz International Türkiye, 2017 yılına da önemli bir ihracatla başladı.

 

Mondelēz International Türkiye Gebze Fabrika Direktörü İbrahim Kaya: “Tesisimizde ürettiğimiz Halls şekerlerini Macaristan’a göndererek, 2017’nin ilk ihracatıyla yıla hızlı bir başlangıç yaptık. Türkiye’de ürettiğimiz Halls şekerleri, Macaristan üzerinden tüm Avrupa’da satışa sunularak Avrupalı tüketicilerle buluşacak.” dedi.

 

En büyük fabrika Gebze’de

Dünyanın en büyük bisküvi, şekerleme ve çikolata şirketi Mondelēz International’ın tüm dünyadaki fabrikaları içinde, kapasite ve fiziki açıdan en büyüğü olan Gebze Fabrikası, 85 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor ve 17 farklı üretim teknolojisiyle imalat yapıyor. Aynı zamanda Mondelēz fabrikaları arasında en çok sayıda üretim teknolojisine ve paketleme alternatifine sahip olan fabrikada; sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık ürünler üretiliyor.

 

Mondelēz International, Türkiye’de First, Falım, Kent, Olips, Bonibon ve Jelibon gibi pek çok güçlü markasıyla sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık kategorilerinde pazar lideri şirketlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca Milka, Toblerone, Oreo ve Barni gibi efsanevi küresel markalarıyla çikolata ve bisküvi kategorilerinde de güçlü bir varlığa sahip bulunan şirket, Gebze Fabrikası’ndan dünyaya sakız ve şeker ihracatı yapıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri