Dünyanın en iyi McDonald’s’ı Türkiye’de

11 Haziran 2014 Çarşamba

McDonald’s’ın dünya çapında en iyi McDonald’s restoran işletmecilerini seçtiği “The Golden Arches Award”da (Altın Kemer Ödülü), McDonald’s’ın Türkiye’deki işletmecilerinden Zekai Avcı’ya büyük ödül verildi. McDonald’s’ın Alanya ve Antalya bölgesi işletmecisi Zekai Avcı, dünyada faaliyet gösteren 30 bin McDonald’s işletmecisi arasından sıyrılıp ödülün sahibi oldu

dunyanin-en-iyi-mcdonaldsi-turkiyede

McDonald’s’ın 1976 yılından bu yana verdiği ve dünya çapında en iyi McDonald’s restoran işletmecilerini seçtiği “Altın Kemer” ödüllerinde, McDonald’s Türkiye’den işletmeci Zekai Avcı ödüle layık görüldü. McDonald’s ödülü verirken; ulunduğu pazarda sürdürülebilir satış artışı ve karlılığa sahip olmak, üst düzey müşteri memnuniyeti sağlamak, toplumdan kazandıklarını topluma geri verme anlayışıyla hareket etmek ve McDonald’s’ın inşa ettiği güveni bölgesinde sürdürmek gibi kriterlere göre veriyor. Zekai Avcı, Türkiye’deki 35 McDonald’s işletmecisi ile birlikte, 30 bin McDonald’s işletmecisi arasından öne çıkarak ödülün sahibi oldu. Zekai Avcı, ödülünü, nisan ayı sonunda Amerika Birleşik Devletleri’nin Orlando kentinde gerçekleştirilen McDonald’s 2014 Uluslararası Kongresi sırasında düzenlenen bir tören ile teslim aldı.

Franchise sisteminde McDonald’s farkı

McDonald’s’ın franchising sistemi ile ilgili bilgi veren McDonald’s Genel Müdürü Dilek Dölek Başarır ise “McDonald’s, bütün dünyada başarısını işletmecileri, çalışanları ve tedarikçilerinden oluşan sacayağının başarısına bağlayan bir şirket. Dolayısıyla bizim için işletmecilerimiz çok önemli. İşletmecilerimizin bizimle birlikte kazandığı bir sistemimiz var. Uzun yıllardan bu yana verilen  ‘Altın Kemer Ödülü’ de onların başarılarının taçlandırıldığı, McDonald’s sisteminin en itibarlı ödüllerinden biri. Zekai Bey sayesinde ödülün Türkiye’ye ikinci kez gelmiş olması ise Türkiye’de McDonald’s standartlarının başarılı bir şekilde uygulandığının göstergesidir. İlk ödülümüzü Kayseri’deki işletmecimiz Mikayil Önal getirmişti. İşletmecilerimizin aldıkları ödüller birer girişimci olarak onların olağanüstü başarılırını göstermekle birlikte McDonald’s sisteminin de Türkiye’de ne kadar iyi uygulandığının göstergesi. Bu yüzden hep birlikte gurur duyuyoruz. Sayın Zekai Avcı’yı kutluyor ve teşekkür ediyorum.” dedi.

“McDonald’s’ın farkı, sürdürülebilir gerçek bir franchising sistemi olması”

Ödül ile ilgili açıklamalarda bulunan McDonald’s Alanya-Antalya işletmecilerinden Zekai Avcı, “McDonald’s’ı diğer franchise verenlerden ayrıştıran; işletmecileri eğitiminin başlangıcından itibaren her anlamda destekleyen ve geliştiren bir altyapıyı sağlayan, sürdürülebilir gerçek bir franchise sistemine sahip olması. McDonald’s sisteminin parçası olduğum ilk günden bugüne kadar her anlamda destek gördüm. Dolayısıyla ‘Altın Kemer Ödülü’nü kazanmamda McDonald’s Türkiye’nin katkısı büyük.” açıklamalarında bulundu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri