Kahve Dünyasının Büyük Gururu

08 Ekim 2010 Cuma

Kahve Dünyasının 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti projesi kapsamında ürettiği İstanbul 2010 Çikolatası Paketleri Uluslararası Ambalaj Tasarımı Yarışması Pentawardsda Bronz Ödülü Kazandı.

kahve-dunyasinin-buyuk-gururu
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projesine çözüm ortağı olarak destek veren ve özel olarak üretilen İstanbul 2010 kahve ve çikolata koleksiyonu ile projeye lezzet katan Kahve Dünyası, İstanbul 2010 çikolataları ile uluslararası paket tasarım yarışması Pentawardsda Bronz ödül kazandı.Dünya çapında ambalaj tasarımı alanında en saygıdeğer ödüller arasında yer alan ve tamamen ambalaj tasarımı alanında ilk ve tek uluslararası tasarım yarışması olan Pentawards; içecek, gıda, kişisel bakım, lüks tüketim ve diğer sektörler olarak 5 farklı kategoride düzenleniyor. Dünya markalarının tasarımlarının yarıştığı Pentawards 2010a 39 ülkeden 854 tasarım katıldı. 30 Eylülde Şangayda gerçekleştirilen ödül töreni ile kazananların açıklandığı yarışmada, ambalaj tasarımları ile ödül alan markalar arasında; içecek, kişisel bakım, gıda ve lüks tüketim ürünleri alanlarının liderleri bulunuyor. Pentawards 2010da Kahve Dünyası grafik tasarım danışmanı Bülent Erkmenin tasarımı olan Kahve Dünyası İstanbul 2010 Tablet Çikolatası Paketleri; yaratıcılık, fonksiyonellik ve tasarım kalitesi kriterleri ile Pentawards Bronze ödülüne layık görüldü. Kahve Dünyasının İstanbul 2010 koleksiyonuna İstanbulun kültür ve sanat serüvenini ilham veren ve keşfedilmesi gereken bir labirent metaforuyla yansıtan grafik tasarımcı Bülent Erkmen yönetimindeki BEK Tasarım, 2009 yılından bu yana Kahve Dünyasının kutusundan posterine, vitrininden görsel düzenlemelere rengarenk bir dünya kurgulamış durumda. Türkiyenin en ünlü grafik tasarımcılarından birisi olan Bülent Erkmenin imzası niteliğindeki renkli tasarımları, Kahve Dünyası markasına da enerji ve ilham veriyor. Kahve Dünyasının İstanbul yazılı çikolatalarında; sade sütlü ve sade bitter tablet çikolataları yer alırken, İstanbul 2010 logolu çikolatalarda ise yine sütlü ve bitter seçenekleri olmak üzere; üzümlü ve kayısılı tablet çikolata paketleri yer alıyor. Üzüm ve kayısı tanelerinin bulunduğu çikolatalarda aynı zamanda fıstık, fındık, badem, pirinç patlakları da eşlik ediyor. Yeşil ve mavi renkli paketleri ile Kahve Dünyası İstanbul 2010 çikolataları 6 farklı seçeneği ile İstanbulun yeni simgesi ve lezzeti olmayı Pentawards 2010 Bronze ödülü ile hak ettiğini bir kez daha vurgulamış oldu.

Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri