Simit Sarayı yurt dışında 370 mağaza açacak

14 Eylül 2012 Cuma

Türkiye'nin yanı sıra yurt dışında da büyüme atağı başlatan Simit Sarayı, 2017'ye kadar mağaza sayısını Türkiye'de 400'e, yurt dışında ise 370'e çıkarmayı hedefliyor

simit-sarayi-yurt-disinda-370-magaza-acacak

Türkiye'nin yanı sıra yurt dışında da büyüme atağı başlatan Simit Sarayı, 4 bin çalışanı ile günde 400 binden fazla kişiye hizmet veriyor. Halen 200'den fazla mağazayla faaliyet gösteren şirket, franchise sistemi ile büyüyor.

Şirket 2017'ye kadar mağaza sayısını Türkiye'de 400'e, yurt dışında ise 370'e çıkarmayı hedefliyor. Bu sürede beklenen yurt dışı cirosu ise 500 milyon euro olarak açıklandı. Şirket bu performansıyla 2011 Yılı Uluslararası Franchise Derneği (UFRAD) "Yılın Franchise Sistemi" ödülünü almaya hak kazandı.

Avrupa fethine çıkıyor
2009'da açtığı Girne mağazasının ardından yurt dışında büyüme atağı başlatan Simit Sarayı, 2010'da Hollanda'nın Lahey şehrinde Avrupa'daki ilk mağazasını açtı. Lahey mağazasını Rotterdam takip etti. Şirketin yurt dışındaki yatırımlarının son halkası Mekke mağazası oldu.

2013'ün ilk iki çeyreğinde Simit Sarayı Düsseldorf, Münih, Frankfurt, Amsterdam, Deventer, Gazimağusa, Atina ve New York şehirlerinde yerini almaya hazırlanıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri