TAB Gıda’dan Sakarya’ya yeni yatırım

25 Mart 2016 Cuma

Türkiye’de TAB Gıda bünyesinde faaliyet gösteren Burger King®, Adapazarı Kültür Merkezi’nde açtığı yeni restoranıyla franchise restoran zincirine yeni bir halka daha ekledi

tab-gidadan-sakaryaya-yeni-yatirim

Türkiye’deki serüvenine 20 yıl önce, bir dünya markası olan BurgerKing®’in masterfranchise haklarını alarak başlayan TAB Gıda, kurduğu franchise sistemi ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. Atatürk Bulvarı’nda açılan yeni franchise restoranıyla Burger King®, kentteki lezzet severlerin uğrak noktası olacak.


Türkiye’de en çok franchisee’si olan hızlı servis restoran zinciri TAB Gıda’nın çatısı altında hizmet veren Burger King®, yatırımcılarına anahtar teslim işletme fırsatı sunmaya devam ediyor. Burger King® Türkiye’de 200’den fazlası franchise olmak üzere 600’den fazla restoranla hizmet veriyor.

 


TAB Gıda Finans ve Franchise Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Çetinkaya, Adapazarı’ndaki açılış sonrası yaptığı değerlendirmede: “TAB Gıda olarak Sakarya’da Burger King®, Popeyes®, Sbarro® ve Usta Dönerci® olmak üzere 4 markayla hizmet veriyoruz. Adapazarı Kültür Merkezi’nde açılan Burger King® restoranımız bu ildeki 17’nci restoranımız.  TAB Gıda Franchise sistemi, ülke çapında hızla büyümeyedevam ediyor; geçen yıl 35 franchise restoranı verdik, bu yıl toplamda yeni açılacak 80 franchise restoranı verme hedefimiz var. Önümüzdeki dönemde TAB Gıda’nın diğer markalarıyla da yeni franchise restoranları vermek istiyoruz. Özellikle Popeyes® ve Usta Dönerci® 2016 yılında daha çok franchise yatırımı yapılmasını beklediğimiz markalarımız.” ifadelerini kullandı.


Yalnızca tüketimde değil, üretimde de iddialı
Üretim sektöründeki yatırımlarına dikkat çeken Çetinkaya sözlerine şunları ekledi: “TAB Gıda hızlı servis restoran zinciri kategorisinde dünyada eşi benzeri olmayan bir gıda ekosistemi kurdu. Ata Şirketler Grubu tarafından yatırımları gerçekleştirilen salata, ekmek ve patates fabrikalarımız franchise yatırımcıları için ciddi avantajlar sağlıyor. Yatırımcılarımız TAB Gıda’nın 20 yıllık tedarik zinciri yönetimi, operasyonel ve pazarlama tecrübesi ile satın alma gücünden faydalanıyorlar.”


Gidilmemiş illerdeki potansiyeller değerlendirilecek
TAB Gıdafranchise restoran sisteminin kontrollü büyüyerek risk almak istemeyen girişimci yatırımcıları beklediğini belirten Çetinkaya: “Sinop, Burdur, Karaman, Kilis, Gümüşhane, Bayburt, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Ardahan, Ağrı ve Hakkâri’de henüz franchise restoranımız bulunmuyor; bu illerde ciddi bir pazar fırsatı var. Bu fırsatları takip eden potansiyel yatırımcılarımızla ilişkilerimizi geliştirmeyi ve beraber daha da büyümeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri