Yörsan, sektöründe TSE helal belgesi alan ilk firma oldu

12 Haziran 2012 Salı

TSE'den helal gıda belgesi alan Yörsan, söz konusu belgeyi alan ilk süt ve süt ürünleri firması oldu. Yörsan, daha önce de Türkiye'de helal gıda belgelendirmesi yapan GİMDES'ten süt ve süt ürünleri sektöründe helal belgesi alan ilk büyük firmaydı

yorsan-sektorunde-tse-helal-belgesi-alan-ilk-firma-oldu

"Gelenekten Geleceğe" sloganı ile unutulmaya yüz tutmuş birçok geleneksel tat ve lezzeti tüketicisi ile buluşturan Yörsan, aynı zamanda farklı ülkelerin lezzetlerini de üreterek ülkemiz piyasasına ve Amerika, Japonya, Almanya, Dubai, Malezya, Irak, Özbekistan, Azerbaycan, Arabistan, Singapur, Libya, Lübnan, Maldiv Adaları, Arnavutluk, Kosova, Arnavutluk gibi birçok ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Ticari geleneği 1960'lı yıllara dayanan Yörsan, halen Susurluk'ta bulunan ve yaklaşık 100 bin metrekarelik kapalı alana sahip, modern teknoloji ile donatılmış fabrikasında üretim yapıyor.

Yörsan'ın Avrupa normlarının üzerinde bir teknoloji ile donatılmış fabrikasında, bünyesinde yer alan 40'ın üzerinde gıda mühendisi, onlarca teknik ekibi ve yüzlerce çalışanı bulunuyor. Çiğ süt kabul aşamasından başlayarak bitmiş ürüne kadar, üretim proseslerinin her aşamasında kalite kontrol analizlerini modern ekipmanlarla donatılmış laboratuarlarında gerçekleştiriyor.

Yörsan kaymaklı tava yoğurt, kuru cacık, çift bölmeli meyveli yoğurt, mürdüm eriği nektarı, karadut nektarı gibi birçok ürünü Türkiye piyasasına ilk sunan firma olarak biliniyor. Türkiye'de ilk kez pastörize süt ile kültürlü peynir üretimini gerçekleştiren Yörsan'ın bu çalışmaları; TS EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi ve TS EN ISO/IEC 17025 Laboratuvar Yeterlilik Belgesi BRC (Global Food Safety) ile taçlandırıldı.

Birçok lezzeti tüketiciyle buluşturan Yörsan'ın ambalajları da pekçok ödüle layık görüldü. Örneğin Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından verilen ambalaj ödüllerinden çift bölmeli meyveli yoğurt ve tava yoğurdu ürünlerinin ambalaj tasarımları ile Wordstar ve Yörsan Kilitli Kapaklı Cam Şişe tasarımları ile Altın Ambalaj ödülleri verildi. Yine kolay açılır kapaklı 1'lik teneke ambalajlı beyaz peynir ile TSE'nin altın ambalaj ödülünün sahibi oldu.

Yörsan son olarak, TSE'den helal gıda belgesi alan ilk süt ve süt ürünleri firması oldu. Yörsan, daha önce de Türkiye'de helal gıda belgelendirmesi yapan GİMDES'ten süt ve süt ürünleri sektöründe helal belgesi alan ilk büyük firmaydı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri