Yüksek kesimin ilgisi de discountların üzerinde

19 Ekim 2017 Perşembe

Mintel tarafından yapılan yeni araştırmaya göre, yüksek gelirli kesim ünlü discount marketler Aldi ve Lidl’e dar gelirli ailelerden daha çok ilgi gösteriyor

yuksek-kesimin-ilgisi-de-discountlarin-uzerinde

Çeviri: Deniz Emiroğulları

 

Araştırma şirketi Mintel’in sunduğu araştırma raporuna göre, Alman discount market devleri Aldi ve Lidl yüksek gelirli aileler tarafından daha çok tercih ediliyor. Raporun sonuçları 50 bin pound geliri olan hanelerin, geliri 15 bin pound altında olan hanelere göre marketlerden daha çok alışveriş yaptığını ortaya koydu.

 

Araştırmanın yürütüldüğü katılımcıların yüzde 71’i Aldi ve Lidl’deki ürünlerin lüks marketlerdeki ürünlerden daha kaliteli olduğunu da belirtti.

 

Dün, Big 4 (dünyanın en büyük 4 denetim firmasının ortak ismi) tarafından açıklanan verilere göre Aldi ve Lidl’in satışları son çeyrekte yaklaşık 7 kat büyüdü.

 

Dev discount zincirlerinin fiyat savaşının sektördeki birçok işten çıkarma durumunun sorumlusu olduğu da düşünülüyor. Tesco ve Asda’nın geçtiğimiz günlerde yüzlerce işten çıkarmayı yapacağını açıklamasından sonra bu sabah Sainsbury, 2 bin kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

 

Bu haber, Ben Stevens’ın www.retailgazette.co.uk’taki 18.10.2017 tarihli haberinden alıntıdır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri