Yüksek kiralar “Cadde”yi de vurdu

20 Nisan 2016 Çarşamba

Bağdat Caddesi’nde yükselen kiralar, Türkiye ve dünyanın dev markalarına mağaza kapattırmaya başladı

yuksek-kiralar-caddeyi-de-vurdu

Kentsel dönüşümün en yoğun yaşandığı bölgelerden olan Bağdat Caddesi’nde yüksek kiralar markalara mağaza kapattırıyor. Dönüşüm yüzünden bir yandan yer bulmak iyice zorlaştı. Yer bulanlar da çok yüksek kiralar ödemek zorunda kalıyor. Caddede konumuna göre 100 metrekarelik bir dükkan için aylık 20 ila 50 bin dolar arasında bir rakamı gözden çıkarmak gerekiyor.

Sektör temsilcileri, kentsel dönüşüm ve yüksek kiraların Bağdat Caddesi’ndeki markaları sıkıntıya soktuğunu ifade ediyor. Ayda 150 bin dolara ulaşan kiraları verebilmek için 1.5 milyon dolar ciro yapmak gerekiyor.

Ciroda 3'üncü sırada

Perakende sektöründe en iyi ciro ve ziyaretçi sayısına bakıldığında İstiklal Caddesi ilk sırada bulunuyor. İstiklal’den sonra Bağdat Caddesi ve Ümraniye’deki Alemdağ Caddesi geliyor. Ciroda üçüncü sırada olan Bağdat Caddesi’nde binalar çok eski olduğu için markalar satın alma yapıp konseptlerine uygun hale getiriyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri