Zara ayakkabılarını Türkiye’den alacak

08 Kasım 2013 Cuma

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanı Hüseyin Çetin, İspanyol markası Zara’nın bir hafta önce Türkiye’ye 10 kişilik bir ekip gönderdiğini belirterek, “55 milyon çift ayakkabı satan Zara, Avrupa’dan aldığı 5 milyon ayakkabı siparişini Türkiye’ye kaydırmak istediğinin sinyallerini verdi” dedi

zara-ayakkabilarini-turkiyeden-alacak

Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı’nda (AYMOD) ilklerin yaşandığını belirten Çetin, fuarda ilk defa yurtdışından 150 alım heyetini Türkiye’ye getirdiklerini, fuarda ciddi bir ticaret hacmi olabilmesi için alım için gelenlerin otel ve uçak biletlerinin de kendileri tarafından karşılandığını söyledi.

Zara’nın 55 milyon çift ayakkabı sattığını, bunun 5 milyonunu da Avrupa’dan satın aldığını ifade eden Çetin, şunları anlattı, “Zara, bu 5 milyon ayakkabı alımını Türkiye’ye kaydırmak için 10 kişilik bir ekiple fuardan bir hafta önceden Türkiye’ye geldi. Ekiple birlikte Türkiye’deki ayakkabı firmalarıyla ziyaretler gerçekleştirdik ve çok ciddi alım yapacaklarının sinyallerini alıyoruz. Şu anda fuarda da belli firmaları ziyaret ediyorlar. Fuardan sonra bölgesel olarak da bazı firmaları ziyaret edeceğiz. Bundan önce İzmir’e göndererek ayakkabı sektörünün imalat gücünü gösterdik. Ciddi şekilde Türkiye’de alım yapmak istediklerini dile getirdiler.”

Fuar ilk defa 60 bin metrekarede
Çetin, düzenlenmeye başlandığı günden bu yana ilk defa fuarın bu yıl 60 bin metrekarede gerçekleştirildiğinin altını çizerek, “Bugüne kadar İtalyanlar bizi ayakkabı sektöründe muhatap bile almazken, bu yıl bu fuarın dünyadaki uluslararası fuarlarda ön plana çıkan ve yükselişte olduğunu gözlemleyerek 23 firmayla katıldı. Ayrıca bir sonraki fuara ayakkabının iki numaralı ülkesi İspanya’dan da katılım talebi geldi” dedi.

Kaynak: DünyaGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri