Ziylan’a yabancı ortak

19 Eylül 2013 Perşembe

Flo, Polaris, Kinetix markalarının sahibi Ziylan Grup, yabancı ortaklı şirketler kervanına katılıyor. Grubun, Turkven ya da Goldman Sachs ile bugün-yarın imza atması bekleniyor

ziylana-yabanci-ortak

İtalyan Lumberjack markasını satın alarak dikkatleri üzerine çeken Ziylan Grup, yabancı ortaklık görüşmelerinde sona yaklaştı. Flo, Polaris ve Lumberjack gibi çok sayıda markanın sahibi olan grubun bir yıldır ortaklık görüşmeleri yürüttüğü konuşuluyordu. 

İmza bugün-yarın atılır
Grup, ortaklık görüşmelerini son dönemde satın almalarda öne çıkan dev fonlarla yapıyor. Turkven, Goldman Sachs ve Actera ile masaya oturulduğu öğrenildi. Grubun ortaklık için imzayı bugün-yarın atması bekleniyor. Ziylan'a yakın kaynaklar ortaklık için Turkven ve Goldman Sachs'ın bir adım önde olduğunu belirtiyor.

Ziylan Grubu'na gösterilen yerli ve yabancı fon ilgisinde şirketin aldığı Lumberjack markasının etkili olduğu ifade edildi. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen bir toplantıda konuşan Ziylan'ın CEO'su Jaklin Güner, "2013'te ortaklık bizim için önemli konulardan biri. Bu konuyu 2013'te sonuçlandırmayı hedefliyoruz" demişti. Ziylan Grubu Başkanı Mehmet Ziylan'ın hedefinin şirketi satmak değil, ortak almak olduğu belirtiliyor. Ziylan da, "Şirketi satmıyoruz. Ortak alacağız. Oran yüzde 50-50’de olacak. Yüzde 51 hisse vermem" ifadelerini kullanmıştı.

262 mağaza
262 mağaza ile faaliyet gösteren grup, bu yıl sayıyı 300'e, 2015'te ise 400'e ulaştırmayı hedefliyor. Grup, önümüzdeki 3 yıl içinde Lumberjack operasyonu hariç 100 milyon lira yatırım yapmayı planlıyor. Ziylan'ın pazar payı da yüzde 10'a yakın.

Kaynak: SabahGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri