Ziylan’dan yeni satın alma

10 Mart 2014 Pazartesi

Flo, Polaris, Kinetix markalarını bünyesinde barındıran ve geçtiğimiz yıllarda ünlü ayakkabı markası Lumberjack’i satın alan Ziylan Grubu, dünyaca ünlü bir marka almak için görüşmeler yapıyor

ziylandan-yeni-satin-alma

Ziylan Grup, yine bir dünya markasını satın almak için kolları sıvadı. Ziylan Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, “Lumberjack gibi dünyaca tanınmış markaları bünyemize katmayı planlıyoruz. Şu anda 3-4 marka ile ilgileniyoruz” dedi. Ancak Ziylan hangi markalarla görüştüklerini açıklamak istemedi.

Ziylan Grubu’nun bünyesine katmak istediği firmalar şu an için fırsat sunuyor. Çünkü dünyaca tanınmış birçok firma krizden dolayı sıkıntılı günler yaşıyor. İtalya’da da şu anda 10’a yakın dünyaca ünlü firmanın sıkıntılı günlerden geçtiği konuşuluyor ve Ziylan’ın bu firmaların bir kaçı ile görüşme halinde olabileceği belirtiliyor.

Yeni CEO arayışında
Ziylan Grubu ayrıca dünyaca ünlü CEO’ların da peşine düşmüş durumda. Mehmet Ziylan, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Şu anda İtalya’nın en yüksek cirolu 5 şirketinden birinin CEO’su ile görüşüyoruz. El sıkışmamız halinde muhtemelen gelecek hafta yeni CEO’muzu açıklarız” dedi.

Ziylan’ın bu hızlı yükselişi Türkiye’deki dev yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Kasım ayının ilk yarısında BİM, Gözde Girişim ve Mater Footwear, Ziylan’a yüzde 50 ortak olmuştu.

Banu Türk’ün Dünya gazetesinde yer alan 10 Mart 2014 tarihli haberinden alıntı yapılmıştır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri