Zorlu AVM, rekabeti kızıştıracak

05 Kasım 2012 Pazartesi

Türkiye’nin en değerli arazisine kurulan Zorlu AVM’ye dünyaca ünlü lüks markalar akın etti. Prada’dan Fendi’ye, Dior’dan Brunello Cucinelli’ye, çok sayıda markanın yer ayırttığı AVM şimdiden İstanbul'daki AVM'ler arasında rekabeti kızıştırdı

zorlu-avm-rekabeti-kizistiracak

Türkiye'nin en değerli arazisine kurulan Zorlu Center, İstanbul'daki AVM'ler arasında şimdiden rekabeti kızıştırdı. İstanbul'da Galleria ile başlayıp Akmerkez'le devam eden ve son olarak İstinye Park’la adından sıkça söz ettiren lüks AVM trendi, Zorlu’yla en yüksek seviyeye çıkacak. 150 mağazalık AVM'nin açık alanda bulunan 50 mağazalık bölümüne dünya devleri akın etti. Prada'dan Fendi'ye, Brunello Cucinelli'den Louis Vuitton'a kadar çok sayıda lüks markanın yer ayırttığı Zorlu'ya, İtalya'nın ünlü cafe-süpermarket zinciri Eataly de geliyor. Zorlu'da metrekare kira fiyatlarının lüks marka bölümünde 250 euro’lara çıktığı konuşuluyor.

Lüks merkezi olacak
Zorlu, 58 bin metrekare kiralanabilir alanını 3 kata yaydı. Ancak en önemli katı, lüks markaların olacağı açık hava meydanı şeklindeki bölüm. Burası İstinye Park'ın lüks markalarının bulunduğu açık alanın tam 3 katı büyüklükte olacak. Beymen'in 6 bin, Vakko'nun ise 2 bin metrekarelik yer aldığı konuşulan lüks markalar katına Fendi, Christian Dior, Prada, Miu Miu, Louis Vuitton geliyor. Ayrıca Türkiye’de ilk defa mağaza açacak olan İtalyan lüks giyim markası Brunello Cucinelli ve Beymen mağazalarında satılan ABD’li Tory Burch de Türkiye'deki ilk mağazalarını Zorlu'da açmaya hazırlanıyor.

Kiralar 250 euro'yu buluyor
250 euroyu bulan kira bedelleriyle İstinye Park'ı bile geçtiği söylenen Zorlu’da elbette her mağazanın fiyatı bu değil. Sektör temsilcileri, “100 euroya da yer tutan var, 150-250 euroya da” yorumunu yapıyor. Kiralar, orta segment markaların bulunduğu katta 100 euro’ya kadar düşüyor. Zorlu'nun açılış tarihi ise son alınan kararla birlikte Ağustos 2013 olarak belirlendi.

Kanyon ve Akmerkez’den büyük
Zorlu Center, 58 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip. Bu anlamda 37 bin 500 metrekarelik Kanyon ve 34 bin metrekarelik alanı olan Akmerkez'den daha büyük. 150'nin üzerinde mağaza alanı olan AVM, ziyaretçi sayısı açısından da oldukça iddialı.

Kaynak: Özge Yavuz / SabahGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri