Skip to content Skip to footer

NTS Danışmanlık Fidanlığın’dan doğaya büyük katkı

Daha yeşil bir çevre için hizmet sunan NTS Danışmanlık Fidanlığı, 80 bin leylandi fidanı yetiştirme kapasitesine sahip arazisinde kaliteli ürünler sunarak uzman kadrosuyla doğa severlere hizmet veriyor

Doğaya olan tutkusundan yola çıkarak NTS Danışmanlık Fidanlığı firmasını kuran Behiye Savaşkan, yeşil alanların gündelik hayattaki önemine vurgu yaptı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Savaşkan, şunları söyledi: “Günlük hayatımızda yeşil alanların önemi çok büyük, gelişen teknoloji ve altyapı sayesinde şehirlerde kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırmak için yapılarla uyumlu farklı bitkisel tasarımlar geliştirilmektedir. Yeşil alanların miktarının yanı sıra işlevsel ve estetik özelliklere sahip olmaları beklenmektedir. Yeşil alanların şehir ekolojisini olumlu yönde etkileme, habitat oluşturma, hava nemini dengeleme, iklimi düzenleme gibi birçok pozitif katkı sağlamakla birlikte şehre kimlik de kazandırmak gibi avantajları da vardır. Yeşil alanların tesis edilmesi; günlük yaşamının büyük kısmını binalarda geçiren insanların yaşayacağı konforlu, sağlıklı, kaliteli yaşam alanları oluşturur. Yeşil alanların fazla olduğu yerleşim yerlerinde yaşam kalitesinin yüksek olması ve insanların   mutlu bir yaşam sürdürmesi sonucu üretkenliğin de artması beklenmektedir. NTS Danışmanlık Fidanlığı olarak, şehir hayatının yapaylığından uzaklaşmak isteyenler için son yılların en popüler alternatiflerinden biri olan Hobi Bahçeleri için  de 80 bin leylandi fidanı yetiştirme kapasitesi olan arazimizde modern üretim teknikleri  kullanılarak birçok ürünlerimiz de satışa sunulmaya başlamıştır. Hedefimiz çevre bilincine sahip olarak, ekolojik hayatın devamlılığı için peyzaj yapan kişi ve kuruluşlara kaliteli ürünler sunmak ve  sonrası sulama, gübreleme, ilaçlama vb. konularda uzman kadrosuyla teknik destek sağlamaktadır.”