Perakende PageSkin

11 kültür evi aynı sergide buluştu

Adana Optimum Outlet, Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri El Sanatları Sergisi’ne ev sahipliği yaptı

11 kültür evi aynı sergide buluştu

El sanatlarının en güzel örneklerinin yer aldığı serginin açılışına Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı’nın yanı sıra Çukurova Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, İlçe Jandarma Komutanı Sadık Tatar, Yüreğir İlçe Emniyet Müdürü Kamuran Yüce ve Ak Parti İl Başkanı Fikret Yeni de katıldı.

Subaşı: Kimse duyarsız kalmamalı  
Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, açılıştaki konuşmasında, “11 kültür evinden toplanan bu çalışmaların gerçekten çok güzel olduğuna inanıyorum. Kadınlarımızın bu tarz konulara karşı duyarsız kalmamaları herkes gibi beni de sevindirdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devam etmesini diliyorum” dedi.

Çelikcan: Tüm dünya kadınlarını çalışır görmek isteriz
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ise şunları söyledi: “Kültür evlerimizin kursiyerlerinin emeklerinin sonucu olan bu sergide sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Özellikle kadınların böyle bir çalışmada bulunması oldukça gurur verici… Ellerinize ve emeğinize sağlık, herkesi kutluyorum.”

Türk kültürüne ışık tutacak
Daha önce de birçok sanatsal ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan Adana Optimum Outlet’teki sergide yer alan eserler ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü. El emeği, göz nuru eserler aynı zamanda Türk kültür tarihine de ışık tuttu. Gezenleri, geçmişten günümüze keyifli bir yolculuğa çıkaran el sanatları sergisi, AVM’nin 2’nci katında sergilendi.

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin