Perakende PageSkin

Coğrafi İşaret Zirvesi yarın Gastronometro’da

Metro Türkiye, yarın (27 Nisan) ilk kez İstanbul’da düzenlenecek olan Coğrafi İşaret Zirvesi’ne Gastronometro ile ev sahipliği yapacak

Coğrafi İşaret Zirvesi yarın Gastronometro’da

Türk mutfağının değerlerine sahip çıkmak iddiasıyla yola çıkan ve attığı her adımla Türk mutfak kültürünü korumak, yaygınlaştırmak ve geliştirmek misyonuyla hareket eden Metro Türkiye, yarın (27 Nisan) İstanbul’da gerçekleştirilecek Coğrafi İşaret Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak. Zirve’de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu (TURKPATENT), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve ilgili tüm paydaşlar bir araya gelecek.

 

Çok değerli konuşmacıların ve panelistlerin yer alacağı zirvede “Coğrafi İşaretlerin Dünyadaki Yeri ve Pazarlanması, Coğrafi İşaretlerde Üretici Birliklerinin Önemi, Türkiye’de Coğrafi İşaretler ve Son Gelişmeler ve Avrupa Birliği Kalite Politikaları ve Coğrafi İşaretler, Coğrafi İşaretli Ürünlerin Tüketiciye Ulaşmasında Şeflerin Rolü gibi konular detaylı bir şekilde ele alınacak ve örnek uygulamalara yer verilecek.

 

Belirli bölgelere ait ürünleri tanıtarak pazar oluşturmanın bölgesel kalkınmayı hızlandıracağına ve ülke ekonomisine katkı sağlayacağına inanan Metro Türkiye, 2012 yılında başlattığı Coğrafi İşaretli Ürün projesiyle hem kırsal kalkınmaya ve sürdürülebilir tarıma destek oluyor, hem de yerel ürün tedarikçilerini destekleyerek unutulmaya yüz tutmuş ürünleri tekrar gün ışığına çıkarmayı hedefliyor. Metro, bu projesiyle Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından ilk defa verilen “Coğrafi İşaret Tanıtımına En Fazla Katkı Sağlayan Firma Ödülü”nü almaya da hak kazanmıştı. Türkiye’nin 20 şehrinde bulunan 36 Metro mağazasında 80’den fazla coğrafi işaret tescili almış ya da coğrafi ürün tescil için bekleyen ürünü bulmak mümkün.

 

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin