Fersan 2021 yılında ihracatta yüzde 33 büyüdü

Fersan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürhan Güven, ihracatta %33 oranında bir büyüme yaşadıklarını ve pandemide 4 yeni ülkeye ihracatlarının başladığını belirtti

Fersan 2021 yılında ihracatta yüzde 33 büyüdü

Fersan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürhan Güven, 2021 yılında geçen yıla oranla ihracatta %33 büyüme yakaladıklarını ve bu büyümede en büyük payın turşu grubu ürünlerine ait olduğunu ifade etti. Avrupa Birliği ülkeleri, ABD, Türki Cumhuriyetler, Arap ülkeleri, Avustralya, Rusya, Japonya, İsrail, gibi yaklaşık 40 ülkeye ihracat ihracatlarının devam ettiğini belirten Güven, “Hedefimiz Orta Doğu süpermarket zincirlerine girmek ve bu pazar içerisinde büyümemizi devam ettirmek. En çok salatalık turşusu, jalapeno ve sirkeler tercih ediliyor. Aynı zamanda kavanozda kornişon turşu ve kavanozda dilimlenmiş salatalık turşusu talepleri de tarafımıza ulaşıyor” dedi.

Pandemi dolayısıyla dünyada yaşanan kapanmalar sebebiyle Fast Food Restoranlarına turşu ürünleri satışlarında yaklaşık %40’a yakın bir daralma yaşandığını da sözlerine ekleyen Güven, “Ama öte yandan marketlere verdiğimiz ürünlerde aynı oranda bir büyüme elde ettik. Pandemi sürecinde 4 yeni ülkeye de ihracatımız başladı. Toplam ciromuzda ihracatın payı %40. 2021 yılı toplam ihracat hedefimizi makul ölçüde yüksek tuttuk ve yıl sonunda belirlediğimiz rakama ulaşacağımıza inanıyoruz” şeklinde görüşlerini dile getirdi.